MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsze spotkanie nowych władz Żnina kadencji 2024-2029 - zdjęcia. Wręczono zaświadczenia o wyborze na burmistrza i radnych

Iwona Góralczyk
Iwona Góralczyk
Paulina Król, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Żninie, wręczyła przybyłym zaświadczenia o wyborze na burmistrza i radnego Rady Miejskiej w Żninie w kadencji 2024-2029 >>>
Paulina Król, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Żninie, wręczyła przybyłym zaświadczenia o wyborze na burmistrza i radnego Rady Miejskiej w Żninie w kadencji 2024-2029 >>>Iwona Góralczyk
We wtorek, 16 kwietnia br., w auli im. Zbigniewa Skorwidera w Żninie odbyło się spotkanie, podczas którego wręczone zostały zaświadczenia o wyborze na burmistrza i radnych Rady Miejskiej. Robert Luchowski najpierw odebrał swój dokument jako przyszły radny, a później, jeszcze w roli ustępującego burmistrza kadencji 2018-2024, przekazał pinsy z herbem gminy i listy gratulacyjne kolegom z nowo wybranego gremium. Pogratulował też zwycięzcy Łukaszowi Kwiatkowskiemu.

Pierwsze spotkanie nowych władz Żnina za nami

Paulina Król, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Żninie, wręczyła przybyłym zaświadczenia o wyborze na burmistrza i radnych Rady Miejskiej w Żninie w kadencji 2024-2029.

Przypomnijmy, że burmistrzem został Łukasz Kwiatkowski osiągając miażdżące zwycięstwo w pierwszej turze, 7 kwietnia, br., i uzyskując poparcie na poziomie 62,5% (6237 głosów). Na jego konkurenta Roberta Luchowskiego głosowało 29,1% obecnych przy urnach, czyli 2906 osób, z kolei Dariusza Kaźmierczaka poparło 841 wyborców, co dało 8,4%.

Zaświadczenia o wyborze na radnego otrzymali

  • z Forum Samorządowego Pałuki (8 mandatów): Dariusz Skalski, Jerzy Krynicki, Joanna Purczyńska, Paweł Horka, Andrzej Kurek, Tomasz Pierzyński, Idzi Mądry, Maria Błońska
  • z KWW Razem z Luchowskim dla Gminy Żnin (7 mandatów): Robert Luchowski, Dariusz Samul, Grzegorz Wesołek, Elżbieta Gogola, Sławomir Kujawa, Grzegorz Koziełek, Jacek Orzechowski
  • z PiS (3 mandaty): Robert Szafrański, Ryszard Wesołek , Honorata Brzykcy
  • z Klubu Niezależnych (3 mandaty): Dariusz Kaźmierczak, Marek Gałązka, Michał Pietraszko.

Ustępujący burmistrz podziękował Miejskiej Komisji Wyborczej za pracę. W jej skład weszli:

  • Paulina Król, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Żninie
  • Koleta Małgorzata Napierała - zastępca przewodniczącego
  • Członkowie: Zofia Maria Borkowska, Bernadeta Romualda Chojnacka, Grzegorz Zygmunt Jankowski, Dorota Kwiecińska, Ewa Michalska, Patrycja Katarzyna Rajsner, Eliza Rąbkowska, Stanisław Zdzisław Szelągiewicz, Agnieszka Joanna Szymańska.

Robert Luchowski pogratulował nowo wybranemu włodarzowi miasta Łukaszowi Kwiatkowskiemu. Wręczył też przybyłym listy gratulacyjne i przypinki z herbem gminy Żnin.

Jak będzie przebiegała współpraca w nowej radzie, czas pokaże. Największym klubem w tym gremium jest "Forum Samorządowe Pałuki", kolejną siłą są radni, którzy startowali z komitetu "Razem z Luchowskim dla Gminy Żnin".

Dariusz Kaźmierczak, ustępujący przewodniczący Rady Miejskiej kadencji 2018-24, pogratulował wybranym, ale też zauważył:

- Ubolewam, że parytety w radzie się nie zachowały. Jest mało kobiet, mam nadzieję, ze w przyszłych wyborach się to zmieni, żeby kobiet zasiadało w radzie pięćdziesiąt procent, bo panie są bardzo pracowite, skrupulatne i bardziej dociekliwe.

Samorząd kadencji 2018-2024 pracuje do 30 kwietnia 2024 r. Pierwsza sesja Rady Miejskiej kadencji 2024-2029, a na niej zaprzysiężenie nowego burmistrza i radnych żnińskich odbędzie się 7 maja br.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na znin.naszemiasto.pl Nasze Miasto