MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jacek Superczyński, nowy burmistrz Gąsawy o najbliższych planach w gminie - mamy komentarz

(iwo)
Nowy burmistrz Gąsawy podkreśla, że najważniejsze jest dobro gminy. Stawia więc na współpracę ze wszystkimi radnymi. Czy bez koalicji? To się okaże, gdy ruszy nowa kadencja samorządu 2024-2029
Nowy burmistrz Gąsawy podkreśla, że najważniejsze jest dobro gminy. Stawia więc na współpracę ze wszystkimi radnymi. Czy bez koalicji? To się okaże, gdy ruszy nowa kadencja samorządu 2024-2029 fot. ze zbiorów J. Superczyńskiego
Burmistrzem Gąsawy, jak już informowaliśmy, został Jacek Superczyński. Mieszkańcy wybrali go w drugiej turze głosowania, która odbyła się 21 kwietnia br. Zaprzysiężenie nowego włodarza gminy i radnych odbędzie się na sesji Rady Miejskiej 7 maja w samo południe.

Jacek Superczyński pokonał kontrkandydatkę Natalię Nowakowską piętnastoma głosami. To dało mu zwycięstwo i przejęcie władzy w gminie Gąsawa na najbliższe 5 lat.

Oto wyniki:

  • Natalia Nowakowska: 1233 głosy (49,70 proc.)
  • Jacek Superczyński: 1248 głosów (50,30 proc.)

Burmistrz elekt do końca kwietnia br. formalnie pracował będzie na stanowisku dyrektora szkoły w Gąsawie. Tak komentuje wygraną:

- Miałem za zadanie wygrać te wybory i je wygrałem. Pierwszy etap mam za sobą. Teraz czas na kolejne. Nie myślałem jeszcze, kto po moim odejściu do urzędu poprowadzi szkołę (do końca roku szkolnego 2023/2024), a także kto będzie moim zastępcą (zastępcą burmistrza - przyp. red.) - twierdzi Jacek Superczyński.

Zapytany, czy widzi współpracę - po objęciu fotela burmistrza Gąsawy - z Natalią Nowakowską, która była jego kontrkandydatką, odpowiedział:

- Nie chciałbym określać, jak to będzie wyglądało, bez rozmowy z panią Natalią. Pytanie także, czy ona widzi współpracę ze mną. To jeszcze przed nami.

Przypomnijmy, że Natalia Nowakowska jest do końca kadencji 2018-2024 zastępcą burmistrza Gąsawy, łącząc te zadania z funkcją sekretarza gminy. (Z gąsawskim UG jest związana od 2012 roku, sekretarzem jest od 2 kwietnia 2017 roku, w 2022 roku została zastępcą wójta, a od 1 stycznia 2024 r. jest zastępcą burmistrza).

Jeśli chodzi o Radę Miejską, jeszcze przed drugą turą wyborów zawiązała się tu koalicja. Ośmioro radnych, mając tym samym większość, wyraziło poparcie dla Natalii Nowakowskiej.

W grupie tej znaleźli się: Mariusz Kazik (obecny przewodniczący RM), Józef Goc, Leszek Kranz, a także ci, którzy otrzymali mandat startując z komitetu Nowakowskiej, a więc Jacek Mielcarzewicz, Artur Mrówczyński, Roman Szczęsny, Ewa Romańska i Karol Majchrzak.

Środowisko Ludowców dziwi obecność w koalicji większościowej Józefa Goca, który wywodzi się, podobnie jak Jacek Superczyński, z PSL-u.

Co na to sam burmistrz elekt, mający poparcie siedmiorga radnych (są to Danuta Tomaszewska, Magdalena Czekała, Anna Brzuchalska, Roman Tański, Agnieszka Wyrwas, Paweł Brzykcy, Robert Dworek - przyp. red.), startujących z jego komitetu oraz komitetu Pawła Brzykcego?

- Zastanawia mnie, po co ta koalicja, do czego jest potrzebna, co ma osiągnąć? Wszyscy deklarowaliśmy, ja także w wypowiedziach przed wyborami, że zależy nam po pierwsze na dobru gminy. Reprezentujemy małe środowisko lokalne i winniśmy wspólnie pracować dla naszej społeczności.

W podobnym tonie Jacek Superczyński wypowiedział się, zapytany o współpracę z Mariuszem Kazikiem, który ma największe doświadczenie w gąsawskiej radzie:

- Powtórzę, deklaruję współpracę z każdym, nikogo nie deprecjonuję. Mariusz Kazik też w wypowiedziach przed wyborami podkreślał, że niezależnie od tego, kto wygra i będzie burmistrzem, będzie współpracował. Czyli jego deklaracje przedwyborcze są podobne do moich.

Pierwsza sesja 7 maja o godzinie 12 w sali Stodoła w Gąsawie.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na znin.naszemiasto.pl Nasze Miasto