Złoty weekend dla żeglarek z Gdańska i Żnina. Sukces Julii Żmudzińskiej z MKŻ Żnin!

(iwo)
Zwycięzcami regat okazała się załoga ze sternikiem Anna Lewandowska AZS AWF Gdańsk i załogą Julia Żmudzińska Międzyszkolny Klub Żeglarski Żnin. nadesłane
Zakończyły się prestiżowe regaty Pucharu Polski w klasie 420 Lotos Nord Cup Gdańsk 2022.

W miniony weekend (8-10.07.2022) na starcie tych regat stanęło 38 najlepszych załóg tej klas z całej Polski, warunki żeglarskie w czasie rozgrywania regat były zmienne, wiatr wiał z siłą od 4 do 22 węzłów, ale mimo to udało się rozegrać 8 wyścigów, po których wyłoniono najlepsze załogi tych regat w kategorii generalnej oraz open kobiet.

Miejsce 2. zajęli Joanna Cymerman Małgorzata Górnisiewicz Centrum Żeglarskie Szczecin, miejsce 3. wywalczyli Adam Turczynowicz Marcel Kuriańczyk Giżycka Grupa Regatowa.

Warto nadmienić, iż zwyciężczynie tych regat wywalczyły najwyższe podium, startując na pożyczonej łódce i słabych żaglach, z których jeden podarł się podczas ostatniego wyścigu.

Po raz kolejny możemy powiedzieć, że nie sprzęt czyni mistrza, ale chęć walki i ciężka praca na treningach i zgrupowaniach.

Następny przystanek dla naszej złotej załogi od 25 lipca Mistrzostwa Europy 2022 w Portugalii.

Informacje przekazał Leszek Pawłowski, prezes Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego w Żninie.