MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Taka na co dzień jest Natalia Nowakowska - kandydatka na burmistrza Gąsawy. Głosowanie już w niedzielę, 21 kwietnia br.

Iwona Góralczyk
Iwona Góralczyk
Natalia Nowakowska, kandydatka na urząd burmistrza Gąsawy na prywatnych zdjęciach. Tutaj ze swoją babcią Krysią i dziećmi
Natalia Nowakowska, kandydatka na urząd burmistrza Gąsawy na prywatnych zdjęciach. Tutaj ze swoją babcią Krysią i dziećmi nadesłane
Natalia Nowakowska, prawniczka, urzędniczka, obecnie zastępczyni burmistrza Gąsawy, kandyduje w drugiej turze wyborów na nowego włodarza tego urokliwego miasteczka. W pierwszej turze uzyskała 39,58% poparcia, czyli 1020 głosów, natomiast jej kontrkandydaci - Jacek Superczyński 40,43% (1042 głosy), a Paweł Brzykcy 19,98% (515 głosów).

Spis treści

Mieszkańcy Gminy Gąsawa wybiorą swojego burmistrza już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia. O fotel ubiegać się będą Jacek Superczyński i Natalia Nowakowska.
Zdecydowaliśmy zapytać kandydatów nie tylko o ich programy wyborcze, ale także pokazać ich prywatnie, od tej codziennej strony.

Niżej przybliżamy nieco sylwetkę Natalii Nowakowskiej, kandydatki na urząd burmistrza Gąsawy.

Natalia Nowakowska i jej radni

Natalia Nowakowska ma 37 lat, startuje z KWW Natalii Nowakowskiej Razem dla Gminy Gąsawa.

Do Rady Miejskiej w Gąsawie jej komitet wprowadził pięcioro radnych, a są to:

  • Jacek Mielcarzewicz,
  • Artur Mrówczyński,
  • Roman Szczęsny,
  • Ewa Romańska,
  • Karol Majchrzak

To był najmłodszy awans w powiecie

Mając 30 lat Natalia Nowakowska została sekretarzem Gminy Gąsawa i był to - jak nazywały lokalne media - "najmłodszy awans w powiecie".

W 2022 roku była już zastępcą wójta, a od 1 stycznia 2024 r. jest zastępcą burmistrza. Zmiana, przypomnijmy, wynika z nadania Gąsawie praw miejskich.

W jej karierze zawodowej nie brakuje niespodzianek i sytuacji zmuszających do szybkich interwencji.

- Pamiętam pożar lokalu wyborczego w Biskupinie, do którego doszło w 2015 roku. Prowadziłam wówczas, jako urzędnik wyborczy, niemal "z marszu" swoje pierwsze wybory do Sejmu i Senatu RP. Emocje ogromne, zainteresowanie mediów ogólnopolskich, konieczność szybkiej interwencji, zorganizowania nowego lokalu wyborczego i dokończenia głosowania. Z tej sytuacji wyszłam obronną ręką, poradziłam sobie znakomicie. Kiedy nad ranem zawiozłam do Bydgoszczy protokoły głosowania, sędziowie śmiali się, że nie dosyć, że pierwsze wybory, to jeszcze "wejście smoka" - wspomina.

Jednym z kandydatów startujących z komitetu wyborczego Natalii Nowakowskiej, który właśnie uzyskał mandat radnego, jest Jacek Mielcarzewicz.

- Pan Jacek uczył mnie matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Był także opiekunem gazetki szkolnej "Sonda" i to pod Jego okiem pisałam artykuły zarówno do gazetki szkolnej jak i gazetki wydawanej w związku z Festynem Archeologicznym w Biskupinie - opowiada Natalia Nowakowska.

Babcia Krysia jest największą fanką Natalii Nowakowskiej

Natalia Nowakowska jest dumną mamą dwójki wspaniałych dzieci - syna Marcela i córki Michaliny.

- Moja najbliższa rodzina to również moi rodzice, brat i babcia, która mimo swojego wieku, a ma 82 lata, jest moją największą fanką. Babcia Krysia ogląda wszystkie sesje rady miejskiej (wcześniej rady gminy) i później je komentuje.

Jej praca to jej hobby

- Mam to szczęście, że moja praca to jednocześnie moje hobby - sprawia mi przyjemność, przynosi satysfakcję - mówi kandydatka na burmistrza Gąsawy, dodając:

- Interesuję się też prawem, polityką, modą, wystrojem wnętrz. Lubię czytać książki, jeździć na rowerze, podróżować. Kocham polskie góry i zwierzęta, zwłaszcza psy. Wolny czas spędzam z moimi dziećmi, rodziną i przyjaciółmi.

Natalia Nowakowska - jak podkreśla - jest otwarta na każdego człowieka, każdemu poświęca uwagę i stara się pomóc.

- Dzięki temu dla wielu Mieszkańców gminy jestem nie tylko urzędnikiem, ale też osobą, której zaufali i w której mają wsparcie i zrozumienie.

Program wyborczy Natalii Nowakowskiej - kandydatki na urząd burmistrza Gąsawy

- Mój program wyborczy jest to realny i ambitny plan działania na najbliższe pięć lat - podkreśla kandydatka na burmistrza.

Został stworzony w oparciu o rozmowy z Mieszkańcami gminy Gąsawa. - Trudno wybrać zaledwie 3 lub 4 punkty programu, gdyż stanowią one spójną całość. Jednak jeśli miałabym wskazać najważniejsze, to byłyby te, które wymieniam niżej - komentuje Natalia Nowakowska.

Oto najważniejsze zadania w programie Natalii Nowakowskiej:

  • wymiana sztucznej nawierzchni na boisku do hokeja na trawie wraz z budową kortu tenisowego,
  • polityka senioralna: utworzenie "Dziennego Domu Pobytu Seniora" w Ostrówcach wraz z wprowadzeniem karty seniora,
  • budowa nowoczesnego budynku sanitarnego na plaży w Gąsawie oraz utworzenie kąpieliska,
  • powstanie Żłobka Samorządowego oraz utworzenie tam nowych miejsc pracy dla mieszkańców Gminy Gąsawa
od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na znin.naszemiasto.pl Nasze Miasto