Tak biegacze rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów podczas Piastowskiego Festiwalu Biegowego w Inowrocławiu. Zdjęcia

Dominik Fijałkowski
W ramach Piastowskiego Festiwalu Biegowego w Inowrocławiu odbyły się biegi na dystansach 5 i 10 kilometrów Dominik Fijałkowski
Udostępnij:
W ramach Piastowskiego Festiwalu Biegowego w Inowrocławiu 7 maja zawodnicy rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów.

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 12

Start i metę zawodów zlokalizowano na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Zaś trasa biegu wiodła po alejkach inowrocławskich Solanek.

Dystans 10 kilometrów najszybciej pokonał Andrzej Starzyński (31 minut 40 sekund) z Końskowoli reprezentujący UMCS w Lublinie. Drugi był Ihoz Zelem (00:32:17) z Ukrainy, a trzeci Paweł Florek (00:36:45) z RUNADDICTS Bydgoszcz. Wśród pań najszybciej przebiegła 10 kilometrów Olesia Didovodiuk (00:38:13), Ukrainka reprezentująca Achillesa Leszno. Na drugim miejscu uplasowała się Anna Mrotek (00:38:59) z Plan Bieganie w Sępólnie Krajeńskim, a na trzecim - Laura Fajtek (00:42:06) z Fajtek Team Rumia.

5-kilometrową trasę najszybciej przebiegł Yuriy Blahodir(00:16:16) z KS Fabryka Biegania w Ostrowie Wielkopolskim. Drugie miejsce zajął Dariusz Witkowski (00:16:30) Bóg jest Miłością Bydgoszcz, a na trzecim uplasował się Julian Świerczyński z KS Zryw Radziejów. Najszybszą panią na 5 kilometrów okazała się Kinga Maria Kujoth (00:20:10) z Inowrocławia. Druga była Joanna Sak (00:20:26) z Solankowego Biegania Inowrocław, a trzecia - Yevhen Bahatikov (00:20:37) z RAJSPORT Kalisz.