Szosa Żnin. Zawodnicy żnińskiego klubu zaliczyli udany start podczas Velo Baltic 2021 Etap Białogard [zdjęcia]

Szymon Cieślak
Zawodnicy Szosy Żnin na wyścigu Velo Baltic 2021 Etap Białogard.
Zawodnicy Szosy Żnin na wyścigu Velo Baltic 2021 Etap Białogard. Klub Szosa Żnin Facebook
Czworo zawodników z kolarskiego klubu Szosa Żnin w miniony weekend wzięło udział w Velo Baltic 2021, a konkretniej w etapie rozgrywanym w Białogardzie.

Relacja wideo ze zbiórki harcerskiej w 77. rocznicę Powstania Warszawskiego w Żninie:

Wyścig trasami liczącymi 68 lub 17 kilometrów odbył się ulicami Białogardu. W tym mieście znajdującym się w województwie zachodniopomorskim ścigało się ponad stu kolarzy. Jak zapewniają organizatorzy, impreza miała na celu propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz promocję kolarstwa i jazdy na rowerze.

Oto wyniki zawodników klubu Szosa Żnin:

• Olga Kozłowska zajęła 2 miejsce w kategorii kobiet na dystansie mini (17 km). Warto zaznaczyć, że był to debiut tej zawodniczki w wyścigach szosowych.
  • Rafał Maciejewski zajął 23 miejsce w kat. open i 8 w kat. M40.
  • Adam Ośmiana linię mety przejechał na 55 miejscu. W kat. wiekowej M30 zajał 19 miejsce.
  • Bartosz Maćkowski zajął 71 miejsce w kat. open, a w kat. M20 uplasował się na 10 miejscu.