Szachowy Puchar Lata 2016 w żnińskim MOS

Szymon Cieślak
W Miejskim Ośrodku Sportu siedmiu zawodników rozegrało drugi turniej z cyklu Szachowy Puchar Lata 2016. Zwyciężył Piotr Konieczyński z Baszty MOS Żnin.

W turnieju wystartowali zawodnicy ze Żnina, Szubina i Gąsawy. Walczyli w systemie kołowym, w tempie 10 minut na zawodnika.

Najlepszym szachistą drugiej odsłony tegorocznego pucharu lata okazał się Piotr Konieczyński z Baszty MOS Żnin - zdobył komplet sześciu punktów wygrywając wszystkie partie.

Drugie miejsce zajął Jerzy Śniadecki, także z Baszty MOS Żnin. Na najniższym stopniu podium uplasował się Piotr Szybowicz z Szachowej Dwójki Szubin.

W grupie A (otwartej) wystartowało trzech zawodników - tutaj zwyciężył Piotr Konieczyński. W grupie B zmierzyli się ze sobą dwaj szachiści z rankingiem do 1600, a zwyciężył Wiktor Tański z Baszty MOS Żnin. W klasyfikacji grupy C (dzieci do lat 10) wygrał Bartosz Kowalczewski ze Szkoły Podstawowej w Gąsawie.

Więcej informacji ze Żnina i okolic na stronie Nasze Miasto Żnin oraz Gazety Pomorskiej Żnin