Żninianie z czwartym miejscem na szachowej gimnazjadzie

Szymon Cieślak
Szachiści z PG nr 3 na tegorocznej Kujawsko - Pomorskiej Gimnazjadzie w szachach. Nadesłane
Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 w Żninie wzięli udział w Kujawsko - Pomorskiej Gimnazjadzie 2016 w szachach. Reprezentanci Żnina zajęli czwarte miejsce.

W imprezie wzięło udział 14 zespołów z całego województwa. Żnin reprezentowali podopieczni Marcina Szarego z Publicznego Gimnazjum nr 3, czyli: Weronika Zakaszewska, Jakub Kubanek, Jakub Grochowalski i Borys Paliwoda. To ci sami szachiści, którzy jeszcze przed tegorocznymi feriami zdobyli tytuł mistrzów powiatu żnińskiego. W tym gronie są zawodnicy klubu Baszta MOS Żnin.

Turniej został rozegrany w systemie szwajcarskim. Dystans wyniósł siedem rund, a tempo - 15 min. na zawodnika.

Szachiści z PG nr 3 w Żninie ostatecznie zajęli czwarte miejsce. W wyścigu na podium wyprzedzili ich rówieśnicy z Bydgoszczy i Świecia.