Żnin. Znamy datę otwarcia ZOL-u. Zakład opiekuńczo - leczniczy w Żninie, sąsiadujący ze szpitalem i PCPR, gotowy [zdjęcia]

(iwo)
Przed nami uroczyste otwarcie ZOL Żnin
Przed nami uroczyste otwarcie ZOL Żnin ze zbiorów spółki Pallmed
Udostępnij:
Przed nami uroczyste otwarcie zakładu opiekuńczo - leczniczego przy ul. Szpitalnej 32/1 w Żninie. Kto może liczyć na specjalistyczną pomoc w tej placówce?

Wystawa linorytów Jeana Cocteau w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Zobacz wideo:

Zakład opiekuńczo - leczniczy w Żninie

- Wielu pacjentów przewlekle chorych wymaga całodobowej opieki w wyspecjalizowanych ośrodkach. Są wśród nich osoby samotne i takie, których rodziny są już zmęczone ciągłą troską o bliskiego. Naprzeciw takim potrzebom wychodzi Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Żninie. Tu właśnie chorzy uzyskają fachową opiekę.

Jak zapewnia właściciel obiektu - spółka Pallmed, zakład urządzono według najwyższych standardów.

- Wszystkie pokoje posiadają indywidualne łazienki, a dla pacjentów, których stan nie pozwala na przemieszczanie się, przygotowaliśmy również pokoje kąpielowe wyposażone w specjalistyczną wannę, prysznice i podnośniki.

Oprócz przestronnych pokoi, stworzono wiele części wspólnych dla pacjentów i ich opiekunów. Każdy będzie mógł korzystać z jadalni, kącików wypoczynkowych, miejsc spotkań z bliskimi i kaplicy. Do dyspozycji pozostaje również sala rehabilitacyjna i pokój dziennego pobytu, przystosowany do prowadzenia zajęć terapeutycznych i spędzania czasu wolnego.

Zakład zapewni też pacjentom bliskość z rodziną. - Dlatego stworzyliśmy pokój gościnny z możliwością noclegu.

Do dyspozycji pacjentów jest 26 łóżek w sześciu pokojach jednoosobowych, sześciu pokojach dwuosobowych, a także w sali do intensywnej opieki medycznej z centralną instalacją tlenu, kardiomonitorami i respiratorami.

Jak podkreśla spółka Pallmed, do tej pory powiat żniński zaliczał się do tzw. białych plam w opiece długoterminowej. Na jego terenie nie było żadnej placówki, która świadczyłaby usługi medyczne tego rodzaju.

Powstanie ZOL-u wpisano w Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020. Jego najważniejszym celem było zatem poprawienie dostępności do opieki długoterminowej dla mieszkańców powiatu i okolic.

Fundusze na realizację budowy Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Żninie pochodzą częściowo ze środków unijnych, wkładu własnego spółki oraz środków własnych Pallmed sp. z o.o.

Inwestycja w liczbach

Całkowita wartość realizowanej inwestycji - 14 427 038,30 zł

  • dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego - 8 100 786,76 zł
  • wkład własny spółki Pallmed - 1 978 278,84 zł
  • środki własne spółki Pallmed - 4 347 972,30 zł

3 grudnia 2021 r. zaplanowano uroczyste otwarcie zakładu opiekuńczo - leczniczego przy ul. Szpitalnej 32/1 w Żninie.

Przed nami uroczyste otwarcie ZOL Żnin

Żnin. Znamy datę otwarcia ZOL-u. Zakład opiekuńczo - lecznic...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska coraz bardziej rowerowa

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie