Spółka Pallmed, która zrealizowała inwestycję, ma już wszystkie niezbędne pozwolenia na uruchomienie obiektu.
Pozostały sprawy kosmetyczne, jeśli chodzi o wnętrza, a także dowiezienie i rozstawienie całości specjalistycznego wyposażenia.
Dziś kluczowi są pracownicy - lekarze, pielęgniarki, psycholog, logopeda, opiekunowie medyczni. Można składać oferty (telefonicznie: 52 329 00 95 wew. 6 lub e-mail: [email protected]).
A kontrakt z NFZ, niezbędny przy tego typu działalności, na zorganizowanie której wykorzystano dotację unijną? Wszystko jest na dobrej drodze.
Są odbiory, pozwolenie na użytkowanie
W ostatnich dniach do Żnina przyjechał Szymon Wojciechowski - dyrektor do spraw administracyjno - inwestycyjnych w Pallmed - spółce prowadzącej Dom Sue Ryder.
Celem było sprawdzenie, jaki jest stan zaawansowania działań umożliwiających otwarcie ZOL-u za niespełna dwa miesiące.
- Mamy już odbiory sanepidu i straży pożarnej, mamy pozwolenie na użytkowanie wydane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Żninie. Czekamy na dostawę specjalistycznego wyposażenia medycznego.
- Jesteśmy na etapie poszukiwań personelu. Potrzebujemy opiekunów medycznych, pielęgniarek ze stosownymi specjalizacjami lub kursem w opiece stacjonarnej - paliatywnej, długoterminowej, pielęgniarek rodzinnych, środowiskowych, poszukujemy też lekarzy geriatrów, lekarzy chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, medycyny ogólnej czy chirurgii ogólnej. Jest to wymóg przy starcie w konkursie NFZ-u.
- Jeśli chodzi o kontrakt z NFZ, jesteśmy dobrej myśli. Na początku listopada tego roku ma być ogłoszony konkurs na świadczenie specjalistycznych usług medycznych w zakresie długoterminowej opieki w formie stacjonarnej. Póki co na 20 łóżek, choć do dyspozycji mamy ich w żnińskim ZOL-u dwadzieścia sześć.
- Jednak na przełomie 2021 i 2022 roku spodziewamy się kolejnego rozdania, który - mamy nadzieję - pozwoli nam tym razem uruchomić miejsca dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Specjalnie dla takich osób przygotowaliśmy salę, więc wymogi już na starcie spełniamy.
Ile docelowo osób będzie mogło znaleźć pracę w ZOL Żnin?
- Rozpatrywane są różne scenariusze. Najważniejsze będzie spełnienie wymaganej liczby godzin do zapewnienia kompleksowej, specjalistycznej opieki. Liczebność personelu dopasujemy do potrzeb pacjentów, którzy trafią tu zapewne z różnymi schorzeniami.
A kiedy mogą się tu zgłaszać chorzy, czy też w ich imieniu najbliżsi pacjentów?
- Na razie poczekajmy na uruchomienie obiektu i podpisanie umowy z NFZ-em. Nie zmienia to jednak faktu, że lekarze ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli uznają, że takie jest wskazanie, mogą już wypisywać skierowania na dalsze leczenie pacjenta w ZOL-u, bo zdajemy sobie sprawę, że czas oczekiwania na opiekę w takiej placówce (niekoniecznie naszym ZOL-u, ale gdziekolwiek) jest długi.
Jak aktualnie wygląda żniński ZOL? Pokazujemy na zdjęciach, niespełna dwa miesiące przed jego oficjalnym otwarciem.
Żnin. Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Żninie otworzy drzwi n...
W Pile rozmawiano o przyszłości szpitali
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?