Żnin. 19. Zawody sportowo - pożarnicze drużyn OSP z powiatu żnińskiego 2022 na stadionie im. M. Joachimowskiego [zdjęcia, wyniki]

Iwona Góralczyk
Po dwóch latach pandemicznej przerwy druhowie OSP z powiatu żnińskiego znów stanęli do sportowo - pożarniczej rywalizacji Iwona Góralczyk
Za nami 19. edycja zawodów sportowo - pożarniczych. Gospodarzem wydarzenia była Gmina Gąsawa, jednak rywalizacja odbyła się na stadionie w Żninie.

Jak podkreślił starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, druhowie stanęli do rywalizacji po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

Zwykle zawody organizowane są pod koniec czerwca, tak było i tym razem. O puchary walczyło trzydzieści drużyn, w tym pięć kobiecych. Nad całością czuwał sędzia główny st. bryg. Paweł Filipiak z PSP Żnin.

Zadaniem grup było wykonanie ćwiczenia bojowego i zaliczenie sztafety pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami. Dodatkowo wśród seniorów do punktacji wliczała się także musztra.

3. OSP Tonowo

Impreza przebiegała, jak to zwykle w strażackiej rodzinie, w przyjaznej atmosferze. Po rozdaniu pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych wszystkich zaproszono na tradycyjną grochówkę z kotła. Dodatkowo upominki wręczono najmłodszym, najstarszym i najniższym uczestnikom zawodów.

Fotorelacja z 19. zawodów sportowo - pożarniczych drużyn OSP w powiecie żnińskim (wręczenie nagród):

Żnin. 19. Zawody sportowo - pożarnicze drużyn OSP z powiatu ...