Wypadek w Foluszu, gmina Gąsawa. Nie żyje motocyklista [zdjęcia]

(iwo)
Do wypadku doszło na łuku drogi w Foluszu, gmina Gąsawa Fot. ze zbiorów KP PSP Żnin
Wczoraj, na łuku drogi w Foluszu (trasa Wenecja - Laski) doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Nie żyje motocyklista.

Wideo. Czy grzyby są zdrowe?

- Zgłoszenie wpłynęło do nas około godziny 17 (23.09.2020) - mówi sierż. sztab. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk, p.o. oficera prasowego KPP w Żninie. - W miejscowości Folusz, w gminie Gąsawa, w wyniku zderzenia fiata doblo z yamahą, śmierć na miejscu poniósł motocyklista - 69-latek z Poznania.

- Samochodem kierowała 34-letnia mieszkanka gminy Gąsawa. Zarówno ona jak i trzej pasażerowie nie ucierpieli - usłyszeliśmy.

Jak dodaje rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Żninie, w celu ustalenia przyczyn zdarzenia, prowadzone jest śledztwo.

- Kierująca została poddana badaniu na ewentualną zawartość alkoholu. Była trzeźwa. Co do motocyklisty wykaże to sekcja zwłok.

Z relacji żnińskich strażaków

- Na miejsce, do Folusza, pojechały dwa zastępy JRG Żnin, a także OSP Nowawieś Pałucka i OSP Białożewin - informuje kpt. Mirosław Wrzesiński, rzecznik prasowy KP PSP w Żninie.

- Doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Samochodem podróżowała matka z trójką dzieci. Piętnaście metrów od miejsca zderzenia leżał na drodze poszkodowany. Akcja ze strony strażaków rozpoczęła się od udrożnienia dróg oddechowych i resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Na miejsce przyjechał zastęp ratowników medycznych. Niestety motocyklista nie przeżył.

- Dalsze działania strażaków polegały na oświetleniu miejsca wypadku do dalszych czynności policji - dodał rzecznik KP PSP w Żninie.

Impreza w Podgórzynie koło Żnina. VII Wojewódzki Konkurs Ork...

Wideo

Materiał oryginalny: Wypadek w Foluszu, gmina Gąsawa. Nie żyje motocyklista [zdjęcia] - Żnin Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie