Wokół trzech jezior dla papieża Polaka

Szymon Cieślak
To była pierwsza tego rodzaju impreza sportowa w Pniewach.
To była pierwsza tego rodzaju impreza sportowa w Pniewach. Szymon Cieślak
W I Biegu Przełajowym wokół trzech jezior dla Jana Pawła II wzięli udział sportowcy z Gąsawy, Szubina i Żnina.

To była wyjątkowa impreza sportowa - przełajowa, z dosyć trudną trasą do pokonania. Zawodnicy, w zależności od wybranego dystansu biegali na trasie przy jeziorach: pniewskim, foluskim oraz w Ostrówcach.

Na najkrótszej trasie liczącej 2,5 km pierwsze miejsce zajął Albert Pawlicki. Pierwszą kobietą na tej trasie została Julia Derezińska. W biegu na 5 km wygrali: Robet Kaczmarek wśród mężczyzn, a w klasyfikacji kobiet najwyższe miejsce na podium wywalczyła Julia Balcerzak.

Na najdłuższej trasie, która liczyła dziesięć kilometrów wzięło udział 36 uczestników. Oprócz reprezentantów gminy Gąsawa (Szelejewo, Wiktorowo, Łysinin, Gąsawa, Chomiąża Szlachecka, Drewno, Pniewy, Annowo, Godawy, Rozalinowo, Biskupin) w biegu wzięli udział także sportowcy ze Żnina, Białożewina, czy Szubina. W klasyfikacji mężczyzn pierwsze miejsce zajął Zbigniew Kledzik (czas: 35:15). Wśród kobiet najszybsza na trasie okazała się Kamila Maciejewska (czas: 41:16).

Nie zabrakło także innych nagród dla uczestników. Najstarszymi uczestnikami zmagań w Pniewach byli: Roman Owczarzak i Helena Tabat. Najmłodszym biegaczem był Adam Jeździkowski. Wybrano także najszybszych zawodników z gminy Gąsawa, którymi okazali się Zbigniew Kledzik i Wioletta Mróz.

Antoni Sikora nagrodził panią Teresę, która 3 października obchodziła imieniny.
W imprezie wzięły udział także miłośniczki nordic walking, które rekreacyjne przeszły trasę, za co otrzymały dyplomy.

Po wyczerpującym biegu, zawodnicy mogli skosztować pysznych pierogów z serem, a także pieczonych pierogów z serem i bakłażanów. Organizatorami I Pniewskiego Biegu Przełajowego wokół 3 jezior dla Jana Pawła II byli: sołectwo Pniewy, Stowarzyszenie Sympatyków Gąsawy, Stowarzyszenie Miłośników Przyrody Wierzba oraz Urząd Gminy w Gąsawie.

Pniewskie zmagania były trzecią imprezą biegową w gminie Gąsawa. W tym roku miłośnicy tego sportu będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności także podczas biegu niepodległości oraz w czasie biegu nocnego łączącego gminy Żnin i Gąsawa.