MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkanoc 2021. Ser, szynka i kiełbasa od gospodarza z Pałuk? Proszę bardzo! Też możesz zgłosić swój produkt

Iwona Góralczyk
Iwona Góralczyk
Sklep internetowy Lokalna Żywność to kolejne tzw. okienko zakupowe, gdzie nabędziemy wyroby bezpośrednio od producenta z naszego regionu. Więcej w tekście
Sklep internetowy Lokalna Żywność to kolejne tzw. okienko zakupowe, gdzie nabędziemy wyroby bezpośrednio od producenta z naszego regionu. Więcej w tekście Fot. ze zbiorów K-PUM w Toruniu
Powstał sklep internetowy www.lokalna-zywnosc.pl. W ofercie jest 140 różnych przysmaków od producentów z Kujaw i Pomorza. Na tej liście znajdziemy także firmy lokalne działające na terenie powiatu żnińskiego.

Właścicielem serwisu Lokalna Żywność jest Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku, spółka z udziałem samorządu województwa kujawsko - pomorskiego.

Jak czytamy, jest to miejsce, gdzie można kupić żywność prosto od rolników.

"Zależy nam, żeby promować produkty unikatowe, robione według tradycyjnych receptur, bez ulepszaczy i zbędnych środków chemicznych".

Inicjatywa jest cenna tym bardziej teraz, w okresie pandemii. Wspiera bowiem lokalny biznes, rolników i sadowników. Jeśli szukacie zatem dobrego jedzenia na wielkanocny stół, można się rozejrzeć, co ma w ofercie LŻ.
Akcję - tzw. okienko zakupowe na LŻ - promuje właśnie samorząd województwa, a rzeczniczka marszałka Beata Krzemińska zachęca:

- Zamówienia można składać do poniedziałku (29 marca) do godz. 12. Po wyborze produktów należy uzupełnić dane osobowe, wybrać miejsce odbioru zamówienia i dokonać płatności przelewem.

Wskazuje się odbiór w Urzędzie Marszałkowskim przy placu Teatralnym oraz przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Toruniu w Wielki Czwartek (1 kwietnia).
Jeśli jednak wybierzemy produkty z Pałuk, zakładamy, że będzie je można odebrać i na naszym terenie.

Dołącz do grona dostawców w serwisie Lokalna Żywność

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona dostawców (z wykorzystanie LŻ), mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres [email protected] . Więcej informacji pod numerem telefonu 660 667 943.

Produkty lokalne z powiatu żnińskiego w serwisie Lokalna Żywność

A jakie smakołyki proponują poprzez stronę www.lokalna-zywnosc.pl producenci z naszego regionu?
Są to głównie sery i wędliny.

Te pierwsze, znane już z licznych imprez, choćby w Żninie, produkuje "Serowar na Pałukach". To mała firma rodzinna, zajmująca się produkcją serów podpuszczkowych naturalnych, wędzonych z dodatkami lub bez oraz serów dojrzewających. Działalność prowadzi od 2017 r. Sery wytwarzane są ręcznie.

Z kolei wędliny pochodzą z firmy "u Doroty". Powstała w 2019 roku na terenie gospodarstwa rolnego Doroty i Franciszka Słomkowskich w Murczynie.

- Na powierzchni 55 ha prowadzimy produkcję roślinną, a także produkcję zwierzęcą. Własne wyroby mięsne od zawsze gościły na naszych stołach. Nasi dziadkowie i rodzice pokazali nam receptury jak stworzyć naturalny i zdrowy produkt.

- Początkowo robiliśmy wędliny dla naszej rodziny i przyjaciół. Postanowiliśmy rozwinąć naszą pasje i udostępnić produkty na szerszą skale. Dzięki dofinansowaniu unijnemu mogliśmy zakupić maszyny, tym samym ułatwiając sobie pracę, zwiększyliśmy produkcję docierając do szerszego grona odbiorców. Nasze wyroby oparte są na naturalnych składnikach, bez ulepszaczy i konserwantów. Wędzone drewnem w przydomowej wędzarni mają wyjątkowy smak - podkreślają państwo Słomkowscy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na znin.naszemiasto.pl Nasze Miasto