Szymon Cieślak
II Żnińska Wiosna Warcabowa.
II Żnińska Wiosna Warcabowa. Szymon Cieślak
W Zespole Szkół Specjalnych po raz drugi zorganizowano Żnińską Wiosnę Warcabową.

W turnieju, który odbył się pod patronatem Starosty Żnińskiego oraz Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej wzięło udział 36 zawodników z Torunia, Kcyni, Strzelna, Szerzaw, Warsztatów Terapii Zajęciowej "Promyk" w Żninie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.

Warcabiści zostali podzieleni na dwie grupy. W młodszej (urodzeni w roku 2000 i młodsi) trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie ZSS w Żninie: Patryk Kijewski, Remigiusz Jurski i Adam Pińkowski.

W grupie starszej (urodzeni w 1999 roku i starsi) pierwsze miejsce wywalczył Patryk Lesicki z SOSW w Strzelnie. Drugie miejsce należy do Mateusza Furmańczyka, także z SOSW w Strzelnie. Na trzecim miejscu turniej ukończył Tomasz Michalak z ZSP w Szerzawach.

W klasyfikacji drużynowej w grupie młodszej wygrali reprezentanci ZSS w Żninie. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele SOSW w Toruniu, a trzecie - ZSP Szerzawy. Wśród starszych uczestników najlepiej spisali się warcabiści z SOSW w Strzelnie i to oni otrzymali puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Na drugiej pozycji Żnińską Wiosnę Warcabową ukończyli przedstawiciele ZSP Szerzawy. Trzecie miejsce należy do SOSW Toruń.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe