Trzeciomajowy turniej szachowy

(szym)
Michał Krzyżaniak
Na żnińskim rynku rozegrano Turniej Szachowy z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Szachiści zmierzyli się ze sobą w trzech kategoriach.

W turnieju wzięło udział 41 osób z Polski oraz z Białorusi.

W grupie "A" mogli rywalizować wszyscy chętni. Pierwsze miejsce zajął Michał Korpus (Rotmistrz Grudziądz). Drugie miejsce należy do Karola Jarocha (Fala Świekatowo), a trzecie do Aleksjeja Czerepowa (Mińsk, Białoruś). Wśród zawodników Baszty MOS Żnin najwyżej, bo na siódmym miejscu, uplasował się Piotr Konieczyński. Borys Paliwoda zajął ósme miejsce. Matylda Brelińska i Patryk Sławski zajęli odpowiednio 17 i 18 miejsca.

W grupie "B" zmierzyło się ze sobą dwunastu juniorów. Na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Leśniak (Gambit Świecie). Drugie miejsce zajął Paweł Szatkowski (Fala Świekatowo). Natomiast trzecie miejsce zajęła Angelika Leśniak (Gambit Świecie).

Wiktor Tański z Baszty MOS Żnin turniej zakończył na siódmym miejscu, a jego brat Jakub, na ósmym. Bartosz Kowalczewski z Gąsawy był dziewiąty. Dziesiąte i jedenaste miejsce zajęli żninianie: Norbert Pochopień i Sebastian Werkowski.

W grupie "C" o zwycięstwo walczyli szachiści w wieku do 10 lat. Zwyciężył Gracjan Bromirski (EMDEK Bydgoszcz). Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Szymon Podlewski. Trzecie należy do Bartosza Przybylskiego z Łochowa.

Marcelina Brelińska z Baszty MOS Żnin zajęła ósme miejsce. Kolejny reprezentant żnińskiego klubu, Dominik Bauza, zakończył turniej na miejscu dziewiątym.