Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak było na "Sobótce w Stodołach". Zobaczcie, co się działo! [zdjęcia]

red
Festyn rodzinny "Sobótka" organizowany przez Stowarzyszenie Stodoły - Ośrodek Działań Twórczych odbył się w Stodołach po raz drugi, to wydarzenie, w czasie którego organizatorzy nawiązują do tradycji nocy sobótkowej, aby stworzyć wydarzenie kulturalne o bogatym programie warsztatowym i oryginalnym, magicznym nastroju. Zobaczcie zdjęcia >>>>>
Festyn rodzinny "Sobótka" organizowany przez Stowarzyszenie Stodoły - Ośrodek Działań Twórczych odbył się w Stodołach po raz drugi, to wydarzenie, w czasie którego organizatorzy nawiązują do tradycji nocy sobótkowej, aby stworzyć wydarzenie kulturalne o bogatym programie warsztatowym i oryginalnym, magicznym nastroju. Zobaczcie zdjęcia >>>>>Fot. Jarosław Narbut
Festyn rodzinny „Sobótka” organizowany przez Stowarzyszenie Stodoły - Ośrodek Działań Twórczych odbył się w Stodołach po raz drugi, to wydarzenie, w czasie którego organizatorzy nawiązują do tradycji nocy sobótkowej, aby stworzyć wydarzenie kulturalne o bogatym programie warsztatowym i oryginalnym, magicznym nastroju.

Zobacz wideo: Duże zmiany w kodeksie drogowym. To musisz wiedzieć!

Osią tematyczną dla tegorocznej Sobótki w Stodołach było wielowątkowe znaczenie ziół w kulturze.

Kulminację znalazł tu projekt "Zielnik kujawski", czyli cykl spotkań warsztatowych prowadzonych przez Joannę Małaczek i Magdalenę Ligocką. Na plenerowej wystawie można był oglądać zielniki i kompozycje kwiatowe wykonane przez uczestników warsztatów.

Odbyło się także spotkanie warsztatowe z Elizą Sutkowską, etnologiem z Muzeum Etnograficznego we Włocławku, wykład: "O magicznym i symbolicznym znaczeniu ziół" przyciągnął wielu słuchaczy. Obok w „Chatce zielarki” trwały warsztaty z plecenia wianków.

Uzupełnieniem artystycznych działań związanych z zielarstwem były zajęcia "Graficzna łąka", warsztaty z grafiki, na których uczestnicy techniką linorytu wykonywali własne kompozycje kwiatowe oraz warsztaty "Ceramiczna łąka, w czasie których powstawały gliniane płaskorzeźby z reliefową kompozycją roślin polnych pod kierunkiem Dawida Wawrzyniaka.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne "W poszukiwaniu kwiatu paproci", dzieci kreowały przestrzenne kompozycję kwiatu paproci, towarzyszyła im lektura podania p.t: "Kwiat Paproci" ze zbioru "Bajarka opowiada" Marii Niklewiczowej, przeczytała ją Ewelina Jagodzińska, która prowadziła konferansjerkę.

"Rytmy nocy" - to kolejna nowatorska inicjatywa stowarzyszenia, obejmowała wspólne muzykowanie: warsztaty perkusyjne prowadziła Patrycja Wójcik, tło dźwiękowe wydarzenia aranżowali: Marta i Krzysztof Buzowie, przeważały w nim instrumenty perkusyjne i bębny afrykańskie. Instrumenty tybetańskie prezentowała Jolanta Kapuścińska.

Na koniec, zamykając cykl zajęć dla dzieci, odbyła się "Yoga na kocyku", czyli ćwiczenia relaksacyjne i harmonizujące dla najmłodszych poprowadziła je Eliza Oliwkowska.

Dla dorosłych zabawa rozpoczęła się po zmierzchu, przy ognisku można było wspólnie pomuzykować, pośpiewać i potańczyć.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wolontariatu: Barbary Narbut i Natalii Czarniak oraz dla Domu Kultury w Strzelnie. Dziękują również Elżbiecie Piniewskiej, przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego, za wsparcie finansowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na inowroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto