Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła w Piechcinie: Tu będą uczyć zawodu AUTOMATYK. Dzięki Lafarge i Elgra Engineering powstaje klasa patronacka

OPRAC.: Iwona Góralczyk
Szefowie firm podpisali porozumienie z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie, na mocy którego utworzona zostanie kolejna klasa patronacka. Od lewej: Waldemar Smoliński, Przemysław Roszek, Marek Michalski i Renata Koszczewska-Smutek.
Szefowie firm podpisali porozumienie z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie, na mocy którego utworzona zostanie kolejna klasa patronacka. Od lewej: Waldemar Smoliński, Przemysław Roszek, Marek Michalski i Renata Koszczewska-Smutek. Fot. nadesłane
Lafarge w Polsce i Elgra Engineering podpisały porozumienie z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie, na mocy którego utworzona zostanie kolejna klasa patronacka.

Od nowego roku szkolnego wszyscy uczniowie z województwa Kujawsko-Pomorskiego będą mogli podjąć naukę w zawodzie automatyk.

Zawód ten w lutym 2021 roku znalazł się na liście 28 najbardziej poszukiwanych i kluczowych zawodów dla rozwoju kraju opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

To druga klasa patronacka, którą merytorycznie wspiera Lafarge w Polsce.

Firma w grudniu 2018 roku uruchomiła program pierwszej klasy patronackiej w ZSN w Piechcinie, dzięki czemu uczniowie mogli przyuczać się do zawodu ślusarza, spawacza i mechanika.

Dzięki wsparciu Elgra Engineering możliwe jest uruchomienie nowego programu kształcenia do zawodu automatyka.

Klasa o profilu automatycznym w Szkole Branżowej I Stopnia rusza na jesieni w roku szkolnym 2021/2022 i skierowana jest do wszystkich absolwentów klas ósmych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Rekrutacja rozpocznie się 17 maja.

- Cieszę się, że wróciliśmy do korzeni i najlepszych tradycji, kiedy szkoła w Piechcinie była szkołą przyzakładową. Mimo zmian w wyniku transformacji, dalej chcemy współpracować i tworzyć nowe możliwości dla rozwoju uczniów w całym regionie

- mówi Marek Michalski, dyrektor Cementowni Kujawy.

- Elgra Engineering to specjalista na rynku automatyki i robotyki - dziedzin, które już teraz zmieniają oblicze przemysłu i gospodarki - dodaje Marek Michalski.

- Rozwój automatyki przemysłowej w Polsce to przede wszystkim adaptowanie się do nowych warunków biznesowych i nabywanie nowych kompetencji.

- Nasza działalność ściśle związana jest z digitalizacją, a więc ciągłą zmianą, dlatego wiemy, jak ważne jest poznawanie tej branży już od najmłodszych lat

- mówi Waldemar Smoliński, prezes Zarządu Elgra Engineering.

Dodaje także: - Automatyk to zawód przyszłości, dlatego cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tworzeniu nowych kadr dla Przemysłu 4.0.

Szefowie firm podpisali porozumienie z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie, na mocy którego utworzona zostanie kolejna klasa patronacka. Od lewej: Waldemar Smoliński, Przemysław Roszek, Marek Michalski i Renata Koszczewska-Smutek.

Szkoła w Piechcinie: Tu będą uczyć zawodu AUTOMATYK. Dzięki ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na znin.naszemiasto.pl Nasze Miasto