Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żnin. Otylia Jędrzejczak i jej goście na spotkaniu w Cukrowni Żnin. Oto relacja ze "Śniadania mistrzyń" 2022 [zdjęcia]

Szymon Cieślak
Szymon Cieślak
Iwona Góralczyk
Iwona Góralczyk
Fotorelacja ze spotkania "Śniadanie mistrzyń" 2022 w Cukrowni Żnin. Nie była to pierwsza wizyta Otylii Jędrzejczak w stolicy Pałuk i tym kompleksie. Gościła u nas także w 2018 roku, kiedy podczas gali odcisnęła swoją dłoń w "cukrowniczej" Alei Optymistów.
Fotorelacja ze spotkania "Śniadanie mistrzyń" 2022 w Cukrowni Żnin. Nie była to pierwsza wizyta Otylii Jędrzejczak w stolicy Pałuk i tym kompleksie. Gościła u nas także w 2018 roku, kiedy podczas gali odcisnęła swoją dłoń w "cukrowniczej" Alei Optymistów. Szymon Cieślak / Iwona Góralczyk
"Śniadanie Mistrzyń" w kompleksie Cukrownia Żnin zgromadziło ok. 200 mieszkańców regionu, w tym dużą grupę młodzieży. O swoich doświadczeniach, porażkach i sukcesach opowiadały Otylia Jędrzejczak i zaproszone przez nią sportsmenki.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny, jednak należało się wcześniej zarejestrować. Miejsca szybko się zapełniły.
- Zgłosiłem całą moją klasę. Otrzymałem zgodę dyrekcji - powiedział Dawid Bogucki, nauczyciel z SP nr 1 w Żninie.

Wśród uczestników dostrzegliśmy młodzież z nauczycielami nie tylko ze szkół podstawowych, ale i średnich, przedstawicieli klubów sportowych, jak choćby hokeistów z LKS Gąsawa, a także lokalnych biegaczy, chodziarzy, miłośników wypraw rowerowych, słowem niemałą grupę tych, dla których aktywność fizyczna jest ważnym elementem życia i którzy chcieli zaczerpnąć inspiracji z doświadczeń mistrzyń.

- Przyszliśmy z dyrektorem i wychowawcą. Przed spotkaniem wiele słyszałem o Otylii Jędrzejczak. To bardzo dobra sportsmenka. Sam gram w piłkę nożną, należałem też kiedyś do klubu kolarskiego Szosa Żnin - przyznał Tomasz Grygiel z I LO im. Braci Śniadeckich w Żninie.

Temat spotkania brzmiał "Porażka - przystanek na drodze do sukcesu".

Oprócz Otylii Jędrzejczak - uznanej na świecie pływaczki, mistrzyni olimpijskiej, do Cukrowni Żnin przyjechały: Weronika Nowakowska - biathlonistka, Patrycja Maliszewska - łyżwiarka szybka, Marika Popowicz-Drapała - lekkoatletka oraz Katrin Kargbo - mistrzyni w karate tradycyjnym. Każda z tych pań ma na swoim koncie duże sukcesy, jednak nie tylko o nich była tym razem mowa.

Z perspektywy lat Otylia Jędrzejczak dziś już wie, że życie to nigdy nie jest tylko stąpanie po czerwonym dywanie.

- Życie to zbieranie doświadczeń, które powodują, że jesteśmy silniejsi - przyznała.

- Pojawiają się momenty zwątpienia, momenty, w których się nam nie chce, w których coś nam nie wychodzi. Tak naprawdę bardzo często też tę porażkę wyolbrzymiamy. Ja porażkę traktuję jak potknięcie. Nigdy nie traktuję tego jako czegoś, co mi rujnuje życie, chociaż były takie momenty, że płakałam, kiedy coś nie wychodziło. Wchodziłam do basenu, pływałam i płakałam, albo w poduszkę płakałam. Musiałam wyrzucić z siebie te emocje, żeby się podnieść. W sporcie nie ma porażek, są tylko doświadczenia, które mają spowodować, że mamy być silniejsi - dodała także.

Otylia zwróciła się też do młodych: - Dobry sportowiec to też dobry uczeń. Sport się kiedyś skończy, choć będzie elementem naszego życia, ale nie jedynym.

Obecna na spotkaniu Elżbieta Piniewska przyznała: - Jestem tu jako przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego, ale jestem także nauczycielką i wychowawczynią pokoleń młodych ludzi. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że sport dla młodzieży może być lekiem na całe zło. Sport może motywować do tego, że można być silnym, wziąć życie za bary i wiele zdziałać. Nie wszyscy muszą zostać mistrzami. Nie wszyscy muszą być odnotowani w tabelach, ale podjęcie jakichkolwiek działań, aktywności sportowej jest bardzo ważne, również w okresie popandemicznym - powiedziała i dodała, że choćby jedna osoba po tym spotkaniu poczuła się zmotywowana, to będzie znaczyło, że ta inicjatywa była właściwa i dobra.

Andrzej Hłond, wicestarosta żniński, skomentował z kolei: - Nic lepszego nie mogło nas dzisiaj spotkać niż wizyta mistrzyń, od których możemy czerpać wiele ciekawych informacji. Podkreślił też, że samorząd powiatowy podejmuje wiele inicjatyw uaktywniających mieszkańców regionu i Polski i że nieprzypadkowo te działania opatrzone są hasłem #PowiatŻnińskiAktywnie.

Oprócz wymienionych przedstawicieli samorządów, na Śniadanie mistrzyń przybyli także, m.in.: Marcin Drogorób - dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, Arkadiusz Furtak - prezes Zarządu Banku Spółdzielczego Pałuki, Damian Czajkowski - dyrektor Cukrowni Żnin i Łukasz Kwiatkowski - kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Lokalnego Starostwa Powiatowego w Żninie.

"Śniadanie mistrzyń" to bezpłatne zajęcia edukacyjno-sportowe dla nastolatków, ich mam i babć - podkreślają pomysłodawcy wydarzenia.

Projekt był zrealizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, samorządu województwa kujawsko-pomorskiego oraz Starostwa Powiatowego w Żninie.

Fotorelacja ze spotkania "Śniadanie mistrzyń" 27.10. 2022:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na znin.naszemiasto.pl Nasze Miasto