Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Renata Koszczewska-Smutek, dyrektor ZSN w Piechcinie laureatką nagrody Stalowego Anioła 2020

Szymon Cieślak
Szymon Cieślak
Renata Koszczewska-Smutek, tegoroczna laureatka nagrody Stalowy Anioł.
Renata Koszczewska-Smutek, tegoroczna laureatka nagrody Stalowy Anioł. Fot. Facebook
Stalowe Anioły to doroczne nagrody przyznawane przez zarząd województwa ludziom, którzy są zaangażowani, najbardziej ofiarni i twórczy w działaniu na rzecz drugiego człowieka. Wśród nagrodzonych znalazła się w tym roku Renata Kostrzewska-Smutek, dyrektor Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie.

W tym roku, po raz czternasty, zarząd województwa kujawsko - pomorskiego przyznał jedenaście indywidualnych nagród oraz cztery zbiorowe. Laureaci otrzymali statuetki oraz nagrody pieniężne.

- Wydaje się, że „pomagać umie i może każdy”, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Aby skutecznie nieść pomoc, prócz wiedzy trzeba mieć tę szczególną wrażliwość i życzliwe podejście do problemów drugiego człowieka. Tegoroczni laureaci ,,Stalowych Aniołów” sprostali temu wyzwaniu, często pomagali bezinteresownie, wykraczając poza swoje obowiązki służbowe - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Ze względu na warunki spowodowane pandemią koronawirusa, gala, podczas, której zwykle nagrodzenie odbierali Stalowe Anioły, nie odbędzie się.

- Gratulujemy laureatom i życzymy, aby ich trud zaangażowania przyniósł im satysfakcję i pozwolił jeszcze bardziej rozwinąć „anielskie skrzydła” - dodaje Urząd Marszałkowski w Toruniu.

W tym roku jedną ze statuetek Stalowego Anioła otrzymała Renata Koszczewska-Smutek. Pani Renata jest dyrektorem Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie, gdzie założyła i jest opiekunem Szkolnegu Klubu Wolontariatu "Razem".

- Ta nagroda ma dla mnie ogromne znaczenie, bo choć została przyznana za działalność społeczną, to traktuję ją też jako nagrodę za całokształt mojej 17-letniej pracy w wolontariacie - powiedziała Renata Koszczewska-Smutek dla fanpejdża Klub Wolontariatu "Razem".

Przyznała, że otrzymana statuetka jest dla wszystkich, którzy angażowali się w założony przez nią klub wolotariatu.

- Cieszę się, że moja praca została zauważona i doceniona. Jednak osiągnięcie tego sukcesu nie byłoby możliwe bez zaangażowania kilkuset osób, które przez te lata działały w Klubie "Razem" lub udzielały mu wsparcia i pomocy. Są wśród nich obecni uczniowie i byli wychowankowie, ich rodziny, rodzice i dziadkowie, przyjaciele i znajomi, właściciele firm i liczni sympatycy, którzy są otwarci na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Ta statuetka jest dla nas wszystkich, bo to dzięki Wam i temu, że byliście i jesteście obok, zawsze chętni do działania, mogliśmy zrealizować nasze projekty społeczne i dobroczynne na rzecz osób potrzebujących. Dziękuję! - dodała.

Tyle wody powinniśmy pić jesienią:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na znin.naszemiasto.pl Nasze Miasto