Powstało Centrum Medyczne przy Ułańskiej w Żninie. Docelowo będzie tu leczyć 30 specjalistów [zdjęcia]

Iwona Góralczyk
Iwona Góralczyk
Tak wygląda Centrum Medyczne i Kardiologiczne Tomasza Kussa. Kolejne zdjęcia w naszej galerii Fot. Iwona Góralczyk
W Żninie mamy kolejny, nowoczesny obiekt. To Centrum Medyczne i Kardiologiczne Tomasza Kussa.

Placówka działa przy ulicy Ułańskiej. Docelowo, jak mówi jej właściciel, uzyskamy tu pomoc aż 30 specjalistów. Wizyty są jednak płatne.

Jaka powierzchnia, ile zainwestowano w Centrum Medyczne przy ulicy Ułańskiej

Obiekt zajmuje 400 metrów kwadratowych. Na dole są gabinety lekarskie i kancelaria radcy prawnego Moniki Kuss. Na piętrze natomiast zorganizowano mieszkania.

W sam sprzęt medyczny właściciel zainwestował około 300 tysięcy złotych.

Centrum posiada m.in. nowoczesne USG, echokardiograf, holter ciśnieniowy, spirometr, bieżnię do badań wysiłkowych i wiele innych.

- Póki co przyjmuje u nas 8 specjalistów. Docelowo będzie ich jednak znacznie więcej, bo 30.

- Stawiamy na duży zakres usług. Nasi pacjenci nie będą musieli jeździć do Bydgoszczy czy Poznania. Lekarze przyjadą do Żnina. Chodzi o to, żeby zadziałać interdyscyplinarnie. Ma być szybka diagnostyka, rozpoznanie i leczenie. Liczą się fachowość i empatia - podkreśla Tomasz Kuss, dodając:

- Wreszcie nie będę mówił chorym, żeby udali się do innego miasta. Tu u nas mają mieć wszystko na miejscu.

- Z najbliższych planów mogę zdradzić, że pozyskaliśmy kardiologa ze Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy.

- Każdy przybyły lekarz będzie pracował na tym samym programie komputerowym, każdy będzie miał od razu dostęp do historii choroby danej osoby. To też ułatwienie, gdyby ktoś nie miał przy sobie kompletu dokumentacji dotychczasowego leczenia.

- Podpisałem ponadto umowę z firmą Diagnostyka. Wynegocjowałem możliwie najniższe stawki za badania. Moi pacjenci dostawali wcześniej zniżki, teraz będą jeszcze większe.

Akcje profilaktyczne dla mieszkańców. Co proponuje Centrum Medyczne przy Ułańskiej w Żninie

- Będę się ponadto starał organizować akcje profilaktyczne. Pierwsza, dzięki kontaktom z medykami z Poznania, zaplanowana jest już w kwietniu.

- W jedną z sobót zaoferujemy badanie wątroby metodą bezinwazyjną, bezkrwistą, zamiast wykonywania biopsji. To metoda nowatorska, badanie najnowocześniejszym sprzętem, który specjalnie do nas przyjedzie na ten dzień. Działa na zasadzie dobrego aparatu USG i pomaga podjąć decyzje co do dalszego leczenia pacjentów po chemioterapii, przy WZW, stłuszczeniach wątroby czy innych chorobach tego organu.

- Czy uda się podjąć akcje profilaktyczne przez NFZ, czas pokaże. O tym na pewno będziemy informować.

Obiekt i droga przy Ułańskiej w Żninie

Jak podkreśla Tomasz Kuss, budowa obiektu nie należała do łatwych, wziąwszy pod uwagę lokalizację.

- Musieliśmy rozpocząć od ustabilizowania terenu, ze względu na bagna. Dziś, już po otwarciu centrum, pojawiają się pytania, co z drogą na Ułańskiej? Mam dokumentację fotograficzną, przekazałem temat gminie. W dwóch miejscach woda podmywa kostkę i rzeczywiście nawierzchnia osiada. Urząd Miejski zapewnił mnie jednak, że będzie to naprawione.

Tak wygląda Centrum Medyczne i Kardiologiczne w Żninie:

Powstało Centrum Medyczne przy Ułańskiej w Żninie. Docelowo ...

Wideo

Dodaj ogłoszenie