Po raz piąty pływacy rywalizowali na żnińskim akwenie [zdjęcia]

Szymon Cieślak
Tegoroczny Pałucki Puchar Pływacki przyniósł zwycięstwo Tomaszowi Spychalskiemu z Rynarzewa (w kat. dorosłych) oraz Piotrowi Rhode z Bydgoszczy (w kat. dzieci).

W grupie najmłodszych pływaków na dystansie stu metrów zmierzyło się trzech zawodników. Zwyciężył Piort Rohde z Bydgoszczy, który wspomniany dystans przepłynął z czasem 1 min. 57 sek. Drugie miejsce należy do Łukasza Rohde (czas: 1,59 min). Na trzecim miejsce zawody ukończył Radosław Urbanowski (czas: 3,36 min).

Żadna kobieta nie zgłosiła się do udział w imprezie, więc rywalizacji z tej kategorii nie było.

Za to mężczyzn zgłosiło się 15. Panowie pływali na dystansie 1500 metrów. Najszybciej na metę przypłynął Tomasz Spychalski z Rynarzewo, który osiągnął czas 22,45 min. Drugie miejsce należy do Marcina Rucińskiego z Barcina (27, 56 min). Na trzecim miejscu uplasował się żninianin Piotr Sudoł (czas: 29, 39 min).

Więcej informacji ze Żnina na stronie GAZETA POMORSKA ŻNIN oraz ŻNIN NASZE MIASTO