Ogólnopolski Turniej Rzutu Podkową w Podgórzynie [zdjęcia]

Szymon Cieślak
W Podgórzynie zorganizowano Ogólnopolski Turniej Rzutu Podkową. W rozgrywkach wzięło udział 65 zawodników.

Na boisku w Podgórzynie zorganizowano Ogólnopolski Turniej Rzutu Podkową. To były pierwsze tego rodzaju zawody na Pałukach. Nieco historii tego sportu przypomniał prowadzący tę imprezę Andrzej Turzyński.

- Już legiony rzymskie i greckie wykorzystywały czas w przerwach, żeby grać w tę dyscyplinę - powiedział.

W sumie do Podgórzyna, na zaproszenie LZS Pałuki Żnin, przyjechało 65 zawodników (w tym 14 kobiet), którzy o zwycięstwo walczyli w czternastu zespołach.

Oprócz reprezentantów Podgórzyna, zawodnicy przyjechali także z Bydgoszczy, Kępniewa, Rachowa, Sicienka, a także Elbląga.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna "Jedność" z Bydgoszczy, zdobywając 1170 pkt. Drugie miejsce należy do "Siodła" Kępniewo I (1134 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasowali się gospodarze, czyli zespół LZS Pałuki Podgórzyn I, który zdobył 998 pkt.

Dwa kolejne zespoły z Podgórzyna zajęły przedostatnie i ostatnie miejsce zdobywając odpowiednio 556 i 402 pkt.

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Anna Banasik, przedstawicielka zespołu „Jedność“ Bydgoszcz, która zdobyła 301 pkt. Druga lokata przypadła w udziale Teresie Górskiej z drużyny „Siodło“ Kępniewo (252 pkt). Trzecie miejsce należy do Wiesławy Jabłońskiej z „Horse-Shoe“ Elbląg. Reprezentantką podgórzyńskiego klubu, która w tej kategorii zajęła najlepszą lokatę jest Beata Pawłowska (zdobyte 191 pkt dało jej 7 miejsce). Wiesława Nawrocka i Romana Pawłowska zajęły 13 i 14 miejsca, zdobywając odpowiednio 80 i 44 pkt.

W kategorii męskiej konkurencja była największa, bowiem w szranki stanęło aż 51 zawodników. Zwyciężył Krzysztof Sokół z „Siodła“ Kępniewo (345 pkt). Drugie miejsce zajął Sławomir Ruciński z KPEC Bydgoszcz (319 pkt). Trzecie należy do Marka Stańskiego z bydgoskiego klubu „Jedność“ (313 pkt).

Najlepszym przedstawicielem Pogórzyna w tej kategorii był Antoni Nawrocki. Zdobyte przez niego 310 pkt. pozwoliło mu zająć czwarte miejsce.

Wyniki innych sportowców z LZS Pałuki Podgórzyn: 7. miejsce - Jakub Grajek (291 pkt), 25. miejsce - Maciej Batkowski (210 pkt), 26. miejsce - Daniel Dudek (210 pkt), 30. miejsce - Stanisław Goclik (187 pkt), 33. miejsce - Henryk Sobczak (175 pkt), 36. miejsce - Jacek Dereziński (158 pkt), 39. miejsce - Patryk Głowski, 42. miejsce - Daniel Pawłowski (144 pkt), 43. miejsce - Piotr Sobczak (144 pkt), 44. miejsce - Dariusz Pawlak (134 pkt), 45. miejsce - Tadeusz Nawrocki (125 pkt), 47. miejsce - Leszek Czaj (119 pkt), 49. miejsce - Dawid Głowski (115 pkt), 51. miejsce - Mateusz Pawlak (42 pkt).

Turniej rzutu podkową za 20 pkt., który przeprowadzono jako dodatkową imprezę, wygrał Marek Stański z klubu "JEDNOŚĆ" Bydgoszcz.

Sędzią głównym turnieju był Antoni Nawrocki, a funkcje sędziów stanowiskowych sprawowali: Stanisław Goclik, Henryk Sobczak,Maciej Batkowski i Jakub Grajek.