Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego 2021. Wśród nagrodzonych Ryszard Kierzek oraz właściciel Cukrowni Żnin

Szymon Cieślak
Szymon Cieślak
Zdjęcia z gali wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego 2021.
Zdjęcia z gali wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego 2021. Andrzej Goiński dla UMWKP
W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się coroczna gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Nagrody przyznano po raz dwudziesty.

Zobacz wideo: Będzie wakacyjny boom? Polacy stęsknieni za podróżami.

- Postaci wielkiego formatu, najlepsi z najlepszych, twórczy, aktywni, godni naśladowania, rozsławiający nasz region w szerokim świecie i zaangażowani w lokalne inicjatywy. Czynią dobro i służą rozwojowi województwa. (...) Dziękuję za Waszą pasję, ambicję, profesjonalizm - mówił gratulując nagrodzonym marszałek Piotr Całbecki. - Tegoroczna liczba wyróżnionych świadczy o aktywności naszego województwa, pokazuje kim jesteśmy silni.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Ryszard Kierzek z Janowca Wielkopolskiego - nagrodzony w kategorii rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich.

Uzasadnienie:

- za zbudowanie w pełni zautomatyzowanej chlewni oraz osiągnięcie wysokiego stopnia specjalizacji w chowie i hodowli trzody chlewnej, zgodnie z zasadami dobrostanu zwierząt i ochrony środowiska. Ryszard Kierzek prowadzi gospodarstwo od ponad 40 lat, obecnie specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Hodowla prowadzona jest w oparciu o paszę (zboża i kukurydzę) pozyskiwaną z gospodarstwa swojego oraz współpracującego syna pana Kierzka. Nagroda przyznana w uznaniu dla wysokiej specjalizacji i automatyzacji osiągniętej w produkcji rolnej, z równoczesną dbałością o ochronę środowiska i dobrostan zwierząt.

Władysław Grochowski, prezes grupy Arche, właściciel Cukrowni Żnin otrzymał wyróżnienie specjalne.

Uzasadnienie:

- za rewitalizację budynku XIX-wiecznej cukrowni i zaaranżowanie w stylu industrialnym Hotelu „Cukrownia Żnin”. Obiekt dawnej fabryki jest dla lokalnych mieszkańców, często byłych pracowników, miejscem o wyjątkowym znaczeniu oraz jednym z symboli miasta. Zarządzana przez prezesa Władysława Grochowskiego Grupa Arche podjęła się rewitalizacji zamkniętej w 2004 roku żnińskiej cukrowni, której budynki przekształcono w kompleks hotelowy składający się z ponad 300 pokoi hotelowych, restaurację, klubokawiarnię z kręgielnią i bazę sportów wodnych nad Jeziorem Żnińskim Dużym. Zrewitalizowany obiekt wzbogacił ofertę noclegową w województwie kujawsko-pomorskim. Kompleks zachował swój industrialny charakter i liczne pamiątki związane z funkcjonowaniem fabryki. Poza zachowaniem historii tego miejsca, modernizacja przyczyniła się także do powstania nowych miejsc pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na znin.naszemiasto.pl Nasze Miasto