Młodzi piłkarze z SP 1 w Żninie wywalczyli Mistrzostwo Gminy w piłce nożnej [zdjęcia]

Szymon Cieślak
W hali sportowej I LO w Żninie rozegrano turniej piłki nożnej o mistrzostwo gminy Żnin szkół podstawowych. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Turniej, którym zmierzyli się ze sobą chłopcy z klas 6 (rocznik 2004 i młodsi) pierwotnie miał odbyć się na orliku przy ul. Szkolnej w Żninie. Jednak ze względu na silny wiatr i obficie padający deszcz, wydarzenie przeniesiono na pobliską halę sportową I LO.

W turnieju wzięły udział reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1, a także szkół z Januszkowa, Słębowa oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Brzyskorzystwi.

Gry odbywały się w systemie "każdy z każdym". Sędzią głównym był Hubert Dojaś.

Turniej piłki nożnej o mistrzostwo gminy Żnin szkół podstawowych wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie i to właśnie oni przez najbliższy rok będą cieszyli się tytułem Mistrza Gminy. Panowie zagrali w składzie: Dominik Lipoński, Wojciech Smaga, Rafał Lipiński, Filip Kośmicki, Norbert Błaszczak, Igor Kwieciński, Joachim Górny, Mateusz Braciszewski, Wojciech Wesołowski, Miłosz Wesołowski. Ich piekunem jest Leszek Piekarski.

Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 zajęli drugie miejsce. Trzecie należy do SP Januszkowo.

Piłkarze z SP Słębowo uplasowali się tuż poza podium, a piąte miejsce zajęła drużyna z NSP w Brzyskorzystwi.

Królem strzelców został Wojciech Smaga z SP 1 w Żninie. Strzelił 8 bramek.