Koniec sezonu 2020/2021. Bogaty dorobek medalowy LKS Gąsawa

JAN SZCZUTKOWSKI
Drużyna juniorek LKS Gąsawa pozuje do zdjęcia po ostatnim sukcesie w mistrzostwach Polski. Nadesłane
Sezon 2020/2021 w hokeju na trawie przeszedł do historii. To były wyjątkowe zmagania o mistrzostwo Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Przyniosły też kolejne medale LKS Gąsawa.

Obostrzenia epidemiologiczne, spowodowane epidemią koronawirusa sprawiły, że terminarz rozgrywek nie był dotrzymywany. Dopiero pod koniec kwietnia, wraz z wygaszaniem pandemii, kontynuowano rozgrywki.
Spośród pałuckich zespołów w czołówce krajowej w minionym sezonie uplasowały się tylko ekipy seniorek i juniorek LKS Gąsawa. Podopieczne Sławomira Mazanego w obu kategoriach zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski. Szkoleniowiec gąsawskiego klubu w zmaganiach seniorek (po raz pierwszy brały udział w mistrzostwach) korzystał również z usług juniorek. Umożliwił to terminarz. Zawody rozgrywano bowiem w soboty i w niedziele.

Juniorki LKS w meczu o trzecie miejsce pokonały Swarka Swarzędz 3:1. W spotkaniu finałowym Start Brzeziny wygrał z Ósemką Tarnowskie Góry 1:0. Dodajmy, że śląska ekipa w półfinale wyprzedziła nasz LKS lepszym stosunkiem bramek. Natomiast w rywalizacji seniorek tytuł mistrzowski zdobył AZS Politechnika Poznańska, zwyciężając Start Brzeziny 1:0. Karne zagrywki zadecydowały o kolejności trzeciej i czwartej pozycji. W zawodach pomiędzy LKS Gąsawa a UKS Orient II Łozina w przepisowym czasie gry padł remis 2:2. Karne zagrywki lepiej egzekwowały gąsawianki. I im przypadły medale.

Barw LKS Gąsawa w obu kategoriach wiekowych broniły: Oliwia Wojtasik, Michalina Janicka, Wiktoria Strzyż, Adrianna Zielińska, Alicja Strzemkowska, Aleksandra Kranz, Zofia Sytek, Kaja Wendland, Zuzanna Koc, Aleksandra Banasik, Luiza Hyla, Zuzanna Jakubowicz, Weronika Zacharzewska, Monika Pieczyńska oraz Julia Balcerzak, Maja Wendland, Agata Mazana, Kinga Janowska.

Warto też podkreślić, że ostatnie medale zdobyte w Poznaniu powiększyły bogaty już dorobek LKS Gąsawa. Jak obliczył Stanisław Wendland, kronikarz klubu, zespoły LKS w ciągu 52-letniej historii w rozgrywkach centralnych odebrały 115 krążków złotych, srebrnych i brązowych; najwięcej w grupach młodzieżowych.

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy jeszcze, że wśród juniorów mistrzem Polski został Start Gniezno, a wśród seniorów - Grunwald Poznań. W superlidze nie zdołał się utrzymać LKS Rogowo. W następnym sezonie zagra w I lidze.