IX Mistrzostwa Żnina w nordic walking [zdjęcia]

(szym)
Michał Krzyżaniak/MOS Żnin
Nad Małym Jeziorem Żnińskim po raz dziewiąty odbyły się Mistrzostwa Żnina w nordic walking. Wzięło w nich udział 62 zawodników.

Mistrzostwa Żnina Nordic Walking nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością wśród miłośników tego sportu. W tym roku tradycyjnie wystartowali w nich nie tylko Pałuczanie, ale także przedstawiciele innych miast województw kujawsko - pomorskiego i wielkopolskiego.

Dzieci i młodzież do lat piętnastu pokonały dystans 2,5 kilometra. Zwyciężyli mieszkańcy Parlinka i Dąbrowy. Pierwsze miejsce zajął Kacper Mazurkiewicz. Druga na metę przywędrowała Julia Dados. Trzecie miejsce należy do Marii Krojniak. Tuż poza podium uplasowała się Olga Drajem. Żninianka Agata Rus ukończyła marsz na siódmym miejscu.

Dorośli uczestnicy mieli do pokonania 7,5 kilometra. Wśród kobiet w wieku 16 - 35 lat najszybciej linię mety przekroczyła Maria Walczak ze Żnina. Drugie miejsce zajęła Agata Fijor z Torunia. Trzecie należy do Agaty Kobusiewicz z Poznania. W śród mężczyzn w tej samej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Kacper Stawicki z Mierucina. Tuż za nim na metę dotarł Dominik Nowakowski z Parlinka. Trzecie miejsce zajął Dawid Kołodziejski ze Żnina. Czwarte także należy do żninianina - Marcina Niewolskiego.

W grupie 36 - 50 lat zwyciężyła Agnieszka Mielecka (Gąsawa - Drewno). Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kędzierska (Trzemeszno) a trzecie Kamila Kolberg (Zieleń). Joanna Zwolenkiewicz (Godawy) była piąta. Katarzyna Szybczyńska (Gąsawa) marsz ukończyła na siódmej pozycji, a Agnieszka Grzechowiak (Żnin) na dziesiątej. W kategorii mężczyzn wygrał Robert Adamski (Luboń). Drugie miejsce należy do Sławomira Rosadzińskiego (Leszno). Trzecie miejsce zajął Piotr Brokos (Barcin).

W grupie osób powyżej 50 roku życia pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Sieradzka z Azymut Lipno. Druga na mecie była Zofia Kaczmarek ze Szczutek. Trzecie miejsce należy do Barbary Ziegler z Azymut Lipno. Wanda Stawniak ze Żnina zajęła szóste miejsce. Wśród panów najszybszym zawodnikiem w tej kategorii wiekowej okazał się Jan Stanisławski z Poznania. Drugie miejsce zajął żninianin Karol Stawniak. Na najniższym miejscu podium stanął Jerzy Buczkowski ze Żnina.