Gimnazjaliści grali w szachy o mistrzostwo powiatu

(szym)
W Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego szkół gimnazjalnych w szachach.

Przy szachownicach zasiadło 27 zawodników i 8 zawodniczek ze Żnina, Barcina, Bożejewic i Gąsawy.

Chłopcy:

Pierwsze miejsce (tak jak rok temu) zajął Borys Paliwoda z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie. Drugie miejsce należy do Jakuba Tańskiego z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Barcinie. Na najniższym stopniu podium turniej zakończył Jakub Grochowalski z ZPS nr 1 w Żninie.

Dziewczęta:

Wśród gimnazjalistek zwyciężyła Ewa Zaroda z ZPS nr 1 w Żninie. Tytuł wicemistrzyni powiatu uzyskała Julia Maciejewska z PG nr 1 w Barcinie. Na trzecim miejscu uplasowała się Alicja Stanula z Zespołu Szkół Niepublicznych w Bożejewicach.

Sędziował: Piotr Konieczyński. Pomagali mu opiekunowie gimnazjalistów: Hubert Łukomski, Janusz Sobczak i Michał Jarmołowicz.