Finał dla LKS Gąsawa. Wielokrotny mistrz Polski pokonany!!!

Jan Szczutkowski
- Piszemy nową historię klubu - stwierdził Maciej Wrzesiński, trener LKS Gąsawa, po wygraniu niedzielnego meczu jego podopiecznych z Grunwaldem Poznań.

Do dużej sensacji doszło w Poznaniu podczas półfinałowego spotkania o Puchar Polski.Zdecydowany faworyt - WKS Grunwald Poznań - mający w swych szeregach bardzo doświadczonych zawodników i na swym koncie 23 tytuły mistrza Polski, przegrał z młodym zespołem z Pałuk 1:3(1:2).

Zawody rozpoczęły się doskonale dla naszej drużyny. Już w 3 min. Jerzy Wiśniewski zdobył prowadzenie. Sześć minut później Tomasz Kończal podwyższył rezultat na 2:0. Przed przerwą - w 22 min. - Mateusz Hulbój strzelił kontaktową bramkę. Poznaniacy mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale nie wykorzystali karnego; piłkę obronił Jan Nyka. W ostatnich dwóch kwartach poznaniacy też nie zmusili do kapitulacji doskonale broniącego naszego bramkarza, mimo iż częściej byli przy piłce, sporo również egzekwowali krótkich rogów. Jednak Nyka uwijał się na linii jak w ukropie, bronił doskonale, co zaowocowało przyznaniem tytułu najbardziej wartościowego gracza meczu. Na początku czwartej kwarty (46 min.) wynik rywalizacji ustalił Jerzy Wiśniewski.

- Przegraliśmy z młodym i ambitnym zespołem z Pałuk, któremu za postawę należą się brawa. Doskonały mecz w ich barwach rozegrał bramkarz. Za swe interwencje dostawał rzęsiste oklaski i w pełni zasłużył na wyróżnienie MVP - stwierdzono na stronie internetowej Grunwaldu.

A do zwycięstwa LKS, poza bramkarzem i zdobywcami bramek, również się przyczynili: Kamil Staszewski, Marcin Strykowski, Ryszard Wiśniewski, Mateusz Wiśniewski, Michał Nowakowski, Korneliusz Nitka, Paweł Antoniewicz, Jakub Chumeńczuk, Jakub Janicki, Marcin Juchniewicz, Dominik Kotulski, Jacek Krupiński.

W drugim półfinale, AZS Politechnika Poznańska uległ AZS AWF Poznań 0:5. Mecz finałowy zostanie rozegrany w niedzielę w Poznaniu. Transmitowany będzie w TVP Sport (godz. 15.10). Dodajmy jeszcze, że finaliści pucharowych rozgrywek jutro zmierzą się w Poznaniu w zawodach o brązowy medal mistrzostw Polski. Natomiast o miano najlepszego teamu w kraju zagrają Grunwald i Pomorzanin.

Tak wyglądają mieszkańcy Żnina przyłapani przez Google Stree...