Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Edmund Bałka z Szubina skończył 101 lat. Jest fanem piłki nożnej [zdjęcia]

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Z okazji 101 urodzin Edmund Bałka odebrał gratulacje m.in. od Mariusza Piotrkowskiego, burmistrza Szubina
Z okazji 101 urodzin Edmund Bałka odebrał gratulacje m.in. od Mariusza Piotrkowskiego, burmistrza Szubina Piotr Bembenek
Edmund Bałka to zasłużony działacz sportowy. Do dziś jest encyklopedią wiedzy o piłce nożnej w Szubinie. Senior właśnie skończył 101 lat. Winszujemy!

Zobacz wideo: 85. urodziny Jerzego Maksymiuka w Filharmonii Pomorskiej

Edmund Bałka był kapitanem drużyn KS Zryw, KS Sparta i KS Gwardia. Później został trenerem. Na wniosek działaczy Ludowego Klubu Sportowego Szubinianka wręczono mu kilka lat temu Honorowy Medal Sędziwoja z Szubina, najwyższe odznaczenie przyznawane osobom zasłużonym przez lokalny samorząd.

Medal także od marszałka

W tym roku Edmund Bałka uhonorowany został kolejnym odznaczeniem. Dołączył do grona seniorów nagrodzonych przez samorząd województwa marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiavianoi-Pomeraniensis.

To Cię może również zainteresować

W ostatnich dniach mieszkaniec Szubina i jego rodzina znów podejmowali gości. Powodem – 101 urodziny pana Edmunda. Z okazji jubileuszu życzenia solenizantowi złożyli m.in. Mariusz Piotrkowski, burmistrz Szubina oraz Danuta Musiał, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Były kwiaty i okolicznościowy upominek.

Człowiek wielu pasji

Jubilat wciąż pasjonuje się piłką nożną. Pomimo swojego wieku jest w niezłej formie m.in. nadal uprawia ogródek, lubi też pomuzykować. Przed laty grywał na akordeonie. W prezencie na setne urodziny otrzymał od bliskich keyboard.

Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]

Edmund Bałka urodził się w Szubinie 1920 r. Miał barwne, pełne zawirowań życie. W 1937 roku rozpoczął naukę w Szkole Podoficerów Piechoty dla Małoletnich w Śremie (woj. wielkopolskie). Pierwsze lata wojny spędził w Sarnach na Wołyniu, kolejne na przymusowej pracy w fabryce części samochodów Focke-Wulf w Hamburgu.

Następnym etapem wojennej tułaczki był Berlin, gdzie odbył szkolenie pielęgniarskie. Po wojnie jubilat pracował m.in. w zakładzie poprawczym w Szubinie oraz w lokalnym oddziale Narodowego Banku Polskiego, był też zawodowym strażakiem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na znin.naszemiasto.pl Nasze Miasto