Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Barcin, powiat żniński. Fundacja Lafarge wspiera mieszkańców regionu. Są pieniądze na nowe projekty. Sprawdź, jak je pozyskać i na co!

Iwona Góralczyk
Iwona Góralczyk
W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, a także szkoły, przedszkola oraz instytucje kultury. W GALERII przykłady działań z dofinansowaniem >>>>
W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, a także szkoły, przedszkola oraz instytucje kultury. W GALERII przykłady działań z dofinansowaniem >>>>Fundacja Lafarge Wspólnie
Ruszyła 5. edycja konkursu Wspólnie dla Regionu organizowanego przez Fundację Lafarge WSPÓLNIE. To szansa dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by uzyskać dofinansowanie do projektów bliskich zdrowiu i środowisku.

Do 19 marca 2023 roku stowarzyszenia, szkoły i organizacje z miejscowości wokół Cementowni Kujawy mogą zgłaszać propozycje projektów związanych z ochroną środowiska, profilaktyką zdrowotną lub tworzeniem wspólnej, rekreacyjno-sportowej przestrzeni dla mieszkańców.

Fundacja Lafarge Wspólnie

Inicjatywy mogą liczyć na dofinansowanie do 20 tys. złotych.

- Dla Lafarge jednym z najważniejszych celów biznesowych jest zrównoważony rozwój. Musimy mieć świadomość, że działania w tym obszarze zaczynają się nie podczas planowania strategii biznesowych, ale od współpracy małych społeczności i współodpowiedzialności biznesu na poziomie lokalnym - mówi Xavier Guesnu, prezes zarządu Lafarge w Polsce.

Program przeznaczony jest dla społeczności zamieszkujących w okolicach zakładów Lafarge w Polsce.

W poprzednich edycjach z konkursu grantowego Wspólnie dla Regionu sfinansowano 78 projektów o łącznej wartości ponad 1 mln zł, z których skorzystało łącznie ok. 90 tys. beneficjentów.

Powstały nowe, zielone przestrzenie, miejsca służące odpoczynkowi na świeżym powietrzu, miejsca do integracji mieszkańców oraz edukacji w zakresie ochrony środowiska.

Fundacja Lafarge Wspólnie

W ramach programu Klub Sportowy LKS Promień Szczepanowo wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywni Szczepanowo zrealizowali projekt "Magiczne miejsce" przy Świetlicy Wiejskiej w Szczepanowie. Natomiast przy II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy powstała twórcza przestrzeń zewnętrzna - miejsce do odpoczynku oraz prowadzenia warsztatów.

- W czterech ostatnich edycjach konkursu Wspólnie dla Regionu zgłoszono ogółem 1448 projektów. Dotychczas przeprowadzone inicjatywy pomogły mieszkańcom gmin skupionych wokół zakładów Lafarge w realizacji celów edukacyjnych jak i modernizacji obiektów dla dzieci oraz miejsc do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu - mówi Zuzanna Tkacz, specjalista ds. projektów Fundacji Lafarge WSPÓLNIE.

W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, a także szkoły, przedszkola oraz instytucje kultury.

Wnioski można składać za pomocą formularza elektronicznego na stronie www.fundacjawspolnie.pl do 19 marca 2023 roku.

Ogłoszenie zwycięskich projektów nastąpi 3 kwietnia 2023 roku. Informacja o projektach, które uzyskają grant będzie opublikowana na stronie internetowej Fundacji Lafarge WSPÓLNIE oraz na profilu Facebook

.

Fundacja Lafarge WSPÓLNIE

Od 2016 roku wspiera społeczności lokalne wokół zakładów Lafarge w Polsce i inspiruje je do podejmowania inicjatyw mających bezpośredni wpływ na poprawę jakości ich życia. Fundacja realizuje długofalowe programy skierowane do społeczności lokalnych udziela merytorycznego i finansowego wsparcia oraz współpracuje z organizacjami pozarządowymi, władzami lokalnymi oraz instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi. Działania fundacji na rzecz ludzi i społeczności to jeden z filarów realizacji celów zrównoważonego rozwoju Lafarge w Polsce.

O Lafarge w Polsce

To jeden z czołowych producentów cementu, kruszyw i betonu oraz lider rozwiązań na polskim rynku budowlanym.
Lafarge w Polsce działa od 1995 roku. Obecnie w 50 zakładach zatrudnia blisko 1500 pracowników. Jest częścią globalnej Grupy LafargeHolcim, która zatrudnia około 75 000 pracowników w około 80 krajach i posiada ponad 2300 zakładów na świecie.

W Lafarge w Polsce realizuje się politykę zrównoważonego rozwoju zdefiniowaną w czterech filarach: klimat, gospodarka obiegu zamkniętego, woda i przyroda oraz ludzie i społeczności.

W GALERII przykłady działań z dofinansowaniem Fundacji Lafarge WSPÓLNIE:

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na znin.naszemiasto.pl Nasze Miasto