Anwil Włocławek - Polski Cukier Start Lublin 100:71. Wygrana nr 7 w Orlen Basket Lidze. Zdjęcia

Oliwia Nowak
Mecz 8. kolejki Orlen Basket Lidze
Mecz 8. kolejki Orlen Basket Lidze Oliwia Nowak
W niedzielę, 12 listopada 2023 roku, w Hali Mistrzów we Włocławku Anwil Włocławek zmierzył się z Polskim Cukrem Start Lublin w ramach 8. kolejki Orlen Basket Ligi. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Start Lublin 100:71 (21:13, 30:19, 23:23, 26:16)

Anwil Włocławek: Victor Sanders 18, Mateusz Kostrzewski 17, Janari Joesaar 14, Luke Petrasek 12, Tanner Groves 10, Kalif Young 10, Jakub Garbacz 9, Amir Bell 8, Igor Wadowski 2, Kamil Łączyński 0, Bartosz Łazarski 0.
Polski Cukier Start Lublin: Tomislav Gabric 20, Liam O Reilly 13, Barret Benson 11, Jabril Durham 9, Bartłomiej Pelczar 5, Michał Krasuski 5, Filip Put 3, Jakub Karolak 3, Trey Wade 2, Roman Szymański 0.

Anwil Włocławek zanotował siódme zwycięstwo i pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w Orlen Basket Lidze w sezonie 2023/2024.

Włocławianie od stanu 10:11 zaczęli budować przewagę. Trójki trafili Luke Petrasek i Victors Sander, a pięć punktów z rzędu zrobił Janari Jõesaar. Po 10 minutach miejscowi mieli osiem "oczek" na plusie.

Jeszcze lepiej było w drugiej kwarcie. Od 15 minuty i stanu 35:28 gospodarze byli bardzo skuteczni. Do wspomnianej trójki dołączył Kalif Young. Ten fragment włocławianie wygrali aż 16:4. Po przerwie przewaga Anwilu Włocławek tylko rosła, a gracze swoimi akcjami wprawiali w dużą radość. Największa była gdy Tanner Groves zdobył setny punkt wykorzystując rzut wolny.

Do zwycięstwa Anwil Włocławek poprowadzili Victor Sanders (18 pkt), Mateusz Kostrzewski (17 pkt) i Janari Joesaar (14 pkt), ale równie ważna była zespołowa gra. Gospodarze trafili 10 rzutów za trzy punkty, mieli 27 asyst (przy 19 podaniach rywali) i zdecydowanie wygrali walkę pod tablicami (42:31). Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza zdeklasowali lublinian i praktycznie ani przez moment nie musieli drżeć o wynik meczu na szczycie Orlen Basket Ligi.