Mecz Zawisza Bydgoszcz - Unia Swarzędz. Zapis relacji na żywo

Dariusz Knopik
Zawisza Bydgoszcz na wiosnę wygrał dwa mecze i jeden przegrał. Jak będzie z Unią Swarzędz FOT: TOMASZ CZACHOROWSKI/POLSKA PRESS Tomasz Czachorowski
W 22. kolejce III ligi piłki nożnej Zawisza Bydgoszcz podejmował Unię Swarzędz. Na stadionie przy ul. Gdańskiej trzeci zespół spotkał się z szóstą drużyną. Poniżej zapis naszej relacji tekstowej.

Zawisza Bydgoszcz - Unia Swarzędz 1:1 (0:1)

Bramki: Patryk Urbański (69 karny) - Łukasz Spławski (30).

ZAWISZA: Oczkowski - Jaskuła (76. Nowak), Paliwoda, Urbański, Sławek - Rugowski (76. Horvath), Młynarczyk (79. Graczyk), Włodyka, Sanocki - Sobieralski (58 Leonowicz), Bojas (79. Okuniewicz).

UNIA: Budnik - Theus, Marcinkowski, Borucki, Łuczak, Chromiński, Laskowski, Antczak, Klupś (57. Biegański), Szeibe (19. Maluśki), Spławski.

Przed meczem. Witamy ze stadionu przy ul. Gdańskiej gdzie za około 10 minut rozpocznie się mecz. Obie drużyny są już po rozgrzewce.

1 - Pierwszy gwizdek. Rozpoczęli goście

5 - Pierwsza groźna akcja Unii. Rzut rożny dla ekipy ze Swarzędza. Strzelał z bliska Laskowski, ale obok bramki

7 - Kolejny strzał Unii. Tym razem z daleka Chromiński, ale wysoko nad bramką

10 - Na razie zawiszanie mają problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce, wymianą kilku podań oraz zawiązaniem akcji

15 - Rzut wolny dla Zawiszy z narożnika boiska. Do dośrodkowania doszedł Paliwoda, ale miał problemy z właściwym złożeniem się do strzału

19 - Zmiana w Unii. Szeibe zmieniony przez Maluśkiego

24 - Żółta kartka dla Laskowskiego

28 - Żółta kartka dla Boruckiego

30 - Zawisza traci bramkę. Z prawej strony z okolic linii końcowej dośrodkował Łuczak, a w polu bramkowym najwyżej wyskoczył Spławski i głową skierował piłkę do bramki

35 - Bydgoszczanie ciągle nie mogą złapać odpowiedniego tempa. Mecz im się kompletnie nie układa

40 - Niebiesko-czarni nie potrafią wygrać pojedynków indywidualnych i przegrywają większość sytuacji stykowych

45 - Sędzia dolicza jedną minutę

45+1 - Pierwszy strzał i od razu celny. Uderzał Rugowski, ale bramkarz Unii poradził sobie i złapał piłkę

Przerwa. Zawiszanie w pierwszej połowie grali słabo. Praktycznie nic im nie wychodziło. Przegrywają zasłużenie. W drugiej połowie muszą się zdecydowanie poprawić jeśli marzą o zwycięstwie. Z relacją wracamy za około kwadrans.

46 - Początek drugiej połowy. Zaczęli gospodarze

47 - Żółta kartka dla Sobieralskiego za faul

48 - Oczkowski odbija piłkę po strzale Maluśkiego na róg. Z dośrodkowaniem radzą sobie zawiszanie. Po chwili kolejny korner dla przyjezdnych. I ponownie dobrze w obronie niebiesko-czarni

57 - Zmiana w Unii. Schodzi Klupś, którego zastępuje Biegański

58 - Zmiana w Zawiszy. Sobieralskiego zastępuje Leonowicz

63 - W końcu dobra akacja Zawiszy. Rugowski zagrał do Włodyki, a ten dośrodkował wzdłuż bramki Unii. W ostatniej chwili rywale wybili piłkę

66 - Z narożnika pola karnego strzelał Rugowski. Bramkarz Unii odbija piłkę na róg. Po dośrodkowaniu faulowany w polu karnym jest Leonowicz i Zawisza za rzut karny

69 - Urbański pewnym wykonawcą "11". Zawisza remisuje z Unią 1:1

76 - Dwie zmiany w Zawiszy. Schodzą Rugowski i Jaskuła, których zastąpili Horvarth i Nowak

79 - I kolejne dwie zmiany w Zawiszy. Okuniewicz i Graczyk zastąpili Bojasa i Młynarczyka

80 - Żółta kartka dla Theusa za faul

90 - Sędzia dolicza trzy minuty

Koniec meczu. Zawisza remisuje z Unią 1:1. Dziękujemy za uwagę. Niebawem galeria zdjęć z meczu