Wybierz region

Wybierz miasto

  LESKI // Żnin // Żniński Dom Kultury

  Żniński Dom Kultury
  Żnin, ul. Pocztowa/15, +48 52 302 05 17

  19:00 Sobota, 14 kwietnia

  • 30zł

  Leski zapowiada drugi album i intryguje tytułem. „MIŁOŚĆ. STRONA B”

  W sieci ukazał się właśnie teaser zwiastujący nowy album Leskiego. Niespełna 3 lata od debiutu muzyk powraca z nowymi piosenkami, które zapowiada tajemniczym video. Artysta nie odkrywa jeszcze szczegółów ale odsłania wyrazisty tytuł. MIŁOŚĆ. STRONA B ujrzy światło dzienne 1 czerwca ale już w marcu w sieci ukaże się pierwszy singiel, który otworzy kolaż opowieści o miłości po stronie B.

  Leski wyrusza w przedpremierową trasę składającą się z 8 koncertów, podczas których po raz pierwszy zaprezentuje nowy materiał. Wszystko pod szyldem „TRASA. STRONA A”.

  Leski czyli Paweł Leszoski, zadebiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku. Napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę. Jest również współproducentem krążka. W swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Twórczość Leskiego, upraszczając można określić mianem ambitnego alternatywnego popu.
  Leski muzyką zajmuje się od lat, ale dopiero w czerwcu 2015 r. wydał w pełni autorską płytę. Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN, bardzo dobrze przyjętą przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i ruszył w trasę „Love & More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. Na swoim koncie ma również wspólne występy z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiące część jej europejskiej trasy. 17 stycznia Leski zagrał koncert promujący album SPLOT w studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki. Jego piosenki znalazły się na wielu listach przebojów, w tym również na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.
  22 października 2015 r. Leski odebrał nagrodę MATEUSZ TROJKI w kategorii muzyka rozrywkowa – Debiut roku, a w marcu 2016 r. otrzymał nominację do F R Y D E R Y K O W w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W czerwcu tego samego roku wystąpił również w koncercie Debiutów na OPOLSKIM FESTIWALU.
  Leski mam na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim „Pielgrzym”, instalacji artystycznej LAS GŁOSOW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu „Miłość” w reżyserii Anny Król.
  W sierpniu 2017 roku Leski został Opiekunem Artystycznym Projektu LAS GŁOSOW 2.
  W marcu 2018 roku ukaże się pierwszy singiel zapowiadający płytę „Miłość. Strona B”, której premiera 1 czerwca 2018 roku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jak dobrą masz pamięć? Co wydarzyło się w roku 2018? QUIZ