(© www.sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dnia 12 grudnia 2011, w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Jaświły 14, w Jaświłach, odbędzie się regionalny przegląd „Szopki i gwiazdy kolędnicze w tradycji ludowej”.

Celem konkursu jest ożywienie zainteresowania tradycją ludową, przybliżenie symboliki miejsca ilustrującego historię narodzenia Chrystusa: szopki, gwiazdy oraz postaci w niej występujących, rozwijanie umiejętności plastycznych, rozwijanie wyobraźni artystycznej.

Prace wykonuje się w formie przestrzennej, wykorzystując elementy krajobrazu podlaskiego, architektury, wyposażenia wnętrza tradycyjnej chałupy podlaskiej, ludowe stroje itp. Szopka ma być wykonana z materiałów naturalnych, np. drewna, papieru, kory, trzciny, słomy, nasion, mchu, kamieni.

Na konkurs można wykonać dowolną ilość prac (gwiazdy, szopki) indywidualnie lub w grupach (rodzina, grupy do 5 osób w gwiazdach, grupy do 3 osób w szopkach, koło, zespół plastyczny, świetlica, klasa). 4. Prace oceniane będą pod względem zgodności z tradycją podlaską, zachowania symboliki postaci, inwencji artystycznej, estetyki wykonania; w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, klasy gimnazjalne, rodziny.
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!