Postępy prac przy budowie Drogi Wojewódzkiej nr 251 w powiecie żnińskim [zdjęcia]

Jak wyglądają prace związane z budową drogi nr 251? Zapytaliśmy o to Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Jeżeli chodzi o budowę mostu w ciągu ulicy Dwrocowej, to trwają prace związane z budową przyczółków.
- Roboty z użyciem betonu wymagają czasami przerw. Beton na fundamencie musi nabrać trwałości. Z początkiem września układane będą belki prefabrykowane. Na ul. Dworcowej grunt dodatkowo będzie wzmacniany geokratą. W tym miesiącu planowane jest ułożenie warstw bitumicznych na odcinku od mostu do dawnego cmentarza (wraz ze skrzyżowaniem z ul. Spokojną). Dojazd od strony Zamkniętej zostanie wykonany na finiszu - teraz jest to dojazd na plac budowy - informuje Michał Sitarek, rzecznik ZDW w Bydgoszczy.

Prace na moście mają być zakończone pod koniec września, co nie oznacza, że na koniec lata będziemy po tym obiekcie jeździć. Ruch zostanie wprowadzony niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie.

Jeżeli chodzi o odcinek ul. Dworcowej od skrzyżowania z ul. Spokojną do ul. Mickiewicza, trudno określić, kiedy prace zostaną zakończone. Dzieje się tak ze względu na obecność dawnego cmentarza ewangelickiego (ekshumacje mają rozpocząć się prawdopodobnie jeszcze w sierpniu) w tym miejscu oraz występowanie znalezisk kultury łużyckiej.

A co z postępami prac poza Żninem, w stronę Wągrowca?
- Poza miastem na kolejnych odcinkach układana jest warstwa wiążąca nawierzchni. Obustronnie położono ją już na 5 kilometrach. Na pozostałych fragmentach trwają roboty związane z podbudową. Trwają też prace przy przepustach i budowie kolejnych odcinków ciągu pieszo-rowerowego. Formowane są rowy odwodnieniowe. Trwa budowa zjazdów na teren posesji m.in. w Słębowie - dodaje rzecznik ZDW.

Kiedy zatem zakończą się wszystkie prace na terenie powiatu żnińskiego?
- Harmonogram firmy Eurovia jest jeszcze przedmiotem bezpośrednich rozmów z wykonawcą. Zakłada on wykroczenie poza czas trwania umowy (zakończenie podstawowych prac do końca roku, roboty zagrożone przerwą zimową przełożone na pierwsze miesiące przyszłego roku). Niezmiennie zależy nam na zakończeniu zadania w najkrótszym możliwym czasie przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów i ograniczaniu utrudnień dla mieszkańców do niezbędnego minimum - mówi Michał Sitarek, ZDW w Bydgoszczy.

Wideo

  • Gazeta Pomorska
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.