Kiedy policjanci dowiedzieli się, że 45 - letnia barcinianka może mieć u siebie nielegalny tytoń i alkohol, przeszukali m.in. jej mieszkanie.

Efektem przeszukania są 62600 sztuki papierosów, 4,5 kg tytoniu, a także 104 litry alkoholu, które nie posiadały polskich znaków akcyzy, tzw. "banderoli". Dzięki temu Skarb Państwa stracił prawie 80 500 zł.
- W związku z tym, że zachowanie kobiety stanowiło przestępstwo została ona zatrzymana do wyjaśnienia sprawy. Alkohol tytoń oraz papierosy zabezpieczono jako dowód w sprawie - informuje nadkom. Krzysztof Jaźwiński, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.
Kobieta usłyszała już zarzut z art. 65 kodeksu karno - skarbowego, a potem została zwolniona do domu. Grozi jej do trzech lat wiezienia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!